Morgan XP-1 on lahedate retrosõidukite tootja järgmine samm elektriautode suunas

Fotod: Morgan

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Eelmise aasta alguses tõi Morgan avalikkuse ette uue kolmerattalise, mis sai Fordi kolmesilindrilise mootori ja pisut rohkem mugavusvarustust, kui seda üldse nii kutsuda saab. Nüüd on selle baasil valminud ka elektriauto prototüüp XP-1.

Morgan XP-1 eesmärk on arendustööd ja teadmiste kogumine tuleviku tarbeks, seega lähiajal see tootmisse ei lähe.

Tegemist on Morgani Super 3 kolmerattalisega väga sarnase sõidukiga, seega on auto konstruktsioon alumiiniumist ja Morgani sõnul on elektrilise kolmerattalise mass võrreldav traditsioonilise sisepõlemismootoriga auto omaga.

Huvitaval kombel on tegemist esimese Morgani enda arendatud jõuallikaga. Ajalooliselt on mark kõik sisepõlemismootorid laenanud suuremate automarkide varamust, ent uue elektrimootori puhul nägi Morgan võimalust ise kõik nullist disainida. Aku on samuti Morgani enda inseneride väljatöötatud.

Morgan pole numbreid avaldanud, kuid intervjuudes Autocariga on mainitud, et elektrimootoril on võimsust 136 hj, aku on 33 kWh mahutavusega, mille toel võib auto sõita umbes 240 km. Elektrilise Morgani mass peaks jääma alla 700 kg ehk auto kaalub ligikaudu 60 kg rohkem kui sisepõlemismootoriga versioon.

Välimuselt on XP-1 minimaalselt muudetud. Ilmselgelt puudub vajadus väljalasketorude järele, mida leiab Super 3-lt, samuti on esiotsa pisut uuendatud, et peita sinna laadimispistik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.