Morgan Super 3: uus kolmerattaline saab 3-silindrilise Fordi mootori ja rohkelt lisavarustust

Fotod: Morgan Motor Company

Morgan 3 Wheeler saabus turule kümme aastat tagasi, muutes hobiauto mõiste väga ainulaadseks ja ülimalt ebapraktiliseks. Kahe esi- ja ühe tagarattaga sõiduk, S&S mootorratta jõuallikaga, mis asetses auto kerest väljaspool, võlus paljud südamed oma ainulaadse sõiduelamuse poolest.

Nüüd on käes uus kolmerattalise põlvkond: Morgan Super 3. Täiesti uue alumiiniumist monokokk konstruktsiooniga on uus pühapäevaauto jäigem ja väidatavalt on sees ka rohkem ruumi. Selle arvelt on tõusnud ka auto kaal, eelmise põlvkonna 550 kg pealt 635 kilogrammini.

Teiseks suureks muutuseks on auto mootor. Kadunud on reeglina mootorratastel kasutatav 2-liitrine S&S V-Twin jõuallikas, mille asemel on 1,5-liitrine Fordi 3-silindriline mootor. Fordi kiidetud EcoBoost mootor kaotab aga turbo ülelaadimise, et hoida asju lihtsama ja kergemana.

Uue vabalthingava jõuallikaga on võimsus tõusnud 37 hj võrra 120 hobujõuni. Koostöös sama Mazda poolt toodetud 5-käigulise manuaalkastiga, nagu ka varasemal mudelil, kiirendab Super 3 seisust sajani 7 sekundiga, mis on küll sekundi jagu aeglasem kui eelkäija.

Morgan 3 Wheeler oli inspireeritud osaliselt vanadest hävituslennukitest (lisavarustusest sai näiteks tellida haikala näo ja kuuliauke imiteerivaid kleepse), siis Super 3 on inspireeritud juba modernsematest reaktiivmootoritega hävitajatest.

Olles pisut aerodünaamilisem on suurim muutus auto esiots ja esirataste paar, mis pole enam vanu aegu meenutavad kodaratega veljed.

Väga avatud sõitjateruumis leiab uued, keskele paigutatud digitaalsed näidikud ja mootori käivitusnupp on inspireeritud Eurofighter hävituslennuki raketi laskmisnupust, nagu see oli ka eelmisel 3 Wheeler mudelil. Uued lisad on veel valikuline soojustus sõitjate jalgadele ja isegi USB pordid.

Morgan on üritanud lisada praktilisust, kus lisaks tagaotsa peal asetseva valikulise pagasiraami leiab ka auto küljepeale asetatavaid nahast kotte või pagasiraame. Briti autotootja väidab, et Super 3’l on valikus üle 200 erineva lisavarustuse või aksessuaari valiku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.