Morgan Midsummer on täpselt see auto, mis sobib suvisteks lõbusõitudeks

Fotod: Morgan

Briti sportautode tootja Morgan avaldas uue, koostöös Pininfarina disainimajaga tehtud piiratud tootmisarvuga Midsummer mudeli. Pärast Ferrari, Lamborghini, Aston Martini ja McLareni esiklaasita superautosid leidis Morgan, et ka nemad soovivad sellise eksklusiivse klubiga liituda.

Vana kooli stiilis sportautosid valmistav briti autotootja erimudel Midsummer on muidugi ka ilma katuseta ning seda toodetakse vaid 50 isendit.

Välimuselt on auto ütlemata stiilne, kuna esiklaasi puudumine ja auto pisut välja venitatud siluett sobib Morgani stiilis lõbusõidukitele kohe väga. Inspiratsiooniks on Pininfarina 1930ndate ja -40ndate disainid ning terve kere on alumiiniumist käsitsi valmistatud, mis nõuab umbes 250 töötundi iga auto kohta.

Vast kõige silmatorkavam element on see, et auto välisdisainis on kasutatud ka tiigipuud. Selleks on võetud on sadu kihte puitu, iga kiht 0,6 mm paksune, et vormida detaile ustele, armatuurlauale ja istmete taga olevale pinnale.

Auto baasiks on viimane põlvkond alumiiniumist konstruktsioonist, mida kasutatakse Plus Six sportautol. Sellega kaasneb ka tuttav 3-liitrine turboga BMW ridakuus mootor ja 8-käiguline ZF automaatkäigukast. Tänu 340 hj ja 500 Nm-le kiirendab Midsummer “sajani” vaid 4,2 sekundiga.

Veermik on saanud ka uuenduse Nitroni amortisaatorite näol, mis on erimudeli jaoks spetsiifiliselt häälestatud. Eraldi disainitud 19-tollised veljed säästavad 3 kg iga velje kohta võrreldes tavalise Plus Six mudeliga ja kokkuvõttes on Midsummeri kuivkaal vaid 1000 kg.

Nagu tihtipeale selliste selliste rariteetsete autodega juhtub, pole hetkel hinda avaldatud ning lisaks oleks ka liialt hilja autot ostma hakata, kuna kõik 50 eksemplari on juba omaniku leidnud. Esimeste Midsummerite tootmist alustatakse tänavu kolmandas kvartalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.