Palju õnne, Elva linn – McLareni uus lahtine superauto saab nimeks Elva

McLaren jaotab oma mudelid kolmeks: Sport, Super ja Ultimate Series. Ikka võimsuse, hinna ja erilisuse järgi.

Nüüd avalikustati selle kõige kangema, Ultimate Series uus liige, milleks on ebamaine rodster Elva. Jah, just. Uudist on selline auto nagunii väärt, aga selle nime eest topelt.

Seda peab tegelikult hääldama prantslaslikult “elle-va” ja tähendab “tema (naissoost) läheb” ehk “she goes”. Aga olgem ausad, me ilmselt jääme Elva juurde. Nimel on tegelikult väga oluline taustalugu. Nimelt tuleb see Elva nimelise firma järgi, mis tootis 1960ndatel võidusõiduautosid.

McLaren Elvat ehitatakse kõigest 399 autot ning hind hakkab küündima tühise 1,5 miljoni euroni. Muuseas, Elva valla 2018. aasta eelarve on suurusjärgus 19 miljonit, seega ühe McLareni võiks ju lubada küll.

Esiklaas on lisatasu eest

Autol ei ole väga esiklaasi, aga aerodünaamika on ehitatud nii, et see peaks enamus õhuvoolusid üle auto juhtima. Siiski mainitakse, et kiivri kandmine oleks soovituslik ning lisavarustuse nimekirja tuleb ka esiklaasi lisamise võimalus. Pagasiruum ongi umbes nii suur, et mahutaks kaks kiivrit.

Auto kere on ehitatud süsinikmonokoki ümber ning koosneb peamiselt erinevatest komposiitidest. Olulisi tehnilisi osasid, kaasa arvatud V8 mootor, jagab auto Senna mudeliga, kuid neid on mitmes kohas kas muudetud või parendatud.

Auto disain, tehnoloogia, olemus ja hind on piisavalt hullumeelsed, et sellest teha McLareni mudelivaliku kõige meelierutavam sõiduk, sest kui Senna on kiire ja imeliste sõiduomadustega, siis Elva on sama, aga vabas õhus.

Esimesed autod peaks saama valmis 2020. aasta lõpus. Elva rahvas, hakake koguma!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.