Maserati GranCabrio on kohal ja saab muidugi võimsa V-6-mootori

Fotod: Maserati

Sarnaselt eelmise põlvkonna GranTurismo sportkupeega peab selle kõrval olema ka pehme katusega GranCabrio, lisades V-6-mootoriga sportautole natuke teatraalsust ja emotsioone.

Katus liigub maha ja peale vaid 14 sekundiga ning kuni kiirusel 50 km/h. Pehme katus võtab kõvast ka vähem ruumi, seega märgib Maserati ära, et pagasiruumi on kabrioleti kohta rohkelt ja garanteeritud on ka istumisruum neljale reisijale.

Kapoti all on Itaalia autotootjal laialdaselt kasutatud kahe turboga 3-liitrine 550 hj V-6. Kuigi seisust “sajani” kiirendust pole Maserati maininud, on see GranTurismo kupeel 3,5 sekundit, kabrioletil on see aeg ilmselt pisut pikem.

Hetkel on Itaalia mark maininud vaid lahtise sportauto Trofeo versiooni, kuid teatavasti on kupeest saadaval ka elektriline Folgore versiooni. Märksa võimsamast (761 hj) elektrilisest GranCabriost hetkel veel rääkida ei saa, kuid kõlakate kohaselt võib see siiski jõuda ja veel selle aasta sees.

Uue Maserati GranCabrio Trofeo hinda Eestis pole veel avaldatud, kuid võib oodata, et see algab pisut alla 200 000 euro juurest. See on natuke kõrgem kui GranTurismo baashind, mis on Eestis 181 490 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.