Oktoobri esimesel nädalal sõidab Tallinna tänavatel vesinikubuss

Vesinikubuss sõidab 3. oktoobril linnaliinil nr 16 tavapärasel marsruudil ning tavapärase graafiku alusel. Testsõidu eesmärk on tutvustada linlastele võimalikke uusi tulevikulahendusi linnatranspordis, näha kuidas vesinikubuss meie ilmaoludes toimib ja anda Tallinna bussijuhtidele vesinikubussi juhtimise kogemus. Vesinikubussiga sõitmine on kõigile tasuta.

Eesti Vesinikutehnoloogia Ühingu tegevdirektori Ain Laidoja sõnul aitab vesinikubussi ja rohelise vesiniku kasutuselevõtt ühistranspordis linnade kliimaeesmärke saavutada. Vesinikutehnoloogia eeliseid muude elektribusside ees on kiirem tankimine ja pikem sõiduulatus. Võttes arvesse ka talviseid olusid Eestis, on vesinikubussi kütusekuluks varuga ca 9 kg/100km.

Vesinikuga töötavad autod ja bussid on jõuallika mõttes tavalised elektrisõidukid, aga suurte akude tootmise ja kaasaskandmise ning laadimise asemel võrgust, toodetakse vesiniku abil kütuseelemendis vesiniku reageerimisel õhuhapnikuga veomootorit käitav elekter sõidukis.

Tallinna Linnatranspordi (TLT) juhatuse liikme Kaido Padari sõnul on selliste uue põlvkonna busside ilmumist liiklusse oodata 5-7 aasta pärast, kui praegused gaasibussid on oma ressursi ammendanud.

Kohe neid veel ostma ei hakata

„TLT busside keskmine eluiga on üldiselt 11 aastat, nii et meil tulevad vesinikubussid kõneks järgmises tsüklis, kui praegused veel uuemapoolsed gaasibussid hakkavad oma eluiga lõpetama. Seda silmas pidades ongi oluline juba praegu Tallinnas vesinikubussiga sõitmist proovida. Et kõik TLT eri osakonnad saaksid selle üle vaadata ja isikliku kogemuse, kuidas see buss linnaliikluses käitub,“ lausus Padar.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.