Toyota avalikustas vesinik-Hiluxi prototüübi, mida esialgu ehitatakse 10

Fotod: RKP Photography

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Toyota esitles oma tehases Inglismaal Derby’s vesinikkütuseelemendiga elektrilise Hiluxi prototüüpi, mis töötati välja ühisprojektina, mille konsortsiumipartnereid rahastas Ühendkuningriigi valitsus. Arendusprojekti käigus uuriti, kuidas saaks neid omadusi säilitada, võttes kasutusele uue kütuseelemendiga elektrilise nullheitega jõuülekande. 

Baseerub Mirai tehnoloogial

Uues jõuallikas kasutatakse vesinikkütuseelemendiga elektrilise sedaani Toyota Mirai põhielemente – tehnoloogiat, mis on tõestanud oma kvaliteeti peaaegu 10-aastase tootmise jooksul. Sõites ei eralda kütuseelement mingeid heitmeid, vaid ainult puhast vett.

Vesinikku hoitakse kolmes kõrgsurveballoonis ning see tagab Hiluxi prototüübi eeldatava sõiduulatuse üle 600 km. Hübriidaku, mis salvestab kütuseelemendi toodetud elektrienergiat, paigutatakse taha kasti, et salong oleks ruumikas.

Projekti ajalugu

Projekt algas 2022. aasta varakevadel tasuvusuuringuga, mille viisid läbi Toyota Manufacturing UK (TMUK) ja Toyota Motor Europe. Seejärel saadi rahastus Ühendkuningriigi valitsuselt mittetulundusühingu Advanced Propulsion Centre’i kaudu, mis toetab puhtamate tehnoloogiate ja uute liikuvuskontseptsioonide arendamist.

See võimaldas alates 1. juulist 2022 alustada intensiivse disaini- ja arendusprogrammiga koostöös teiste konsortsiumi partneritega, kelleks olid Ricardo, ETL, D2H Advanced Technologies, Thatcham Research ning Toyota Motor Corporation (TMC).

Prototüübi ehitus algas tänavu 5. juunil, järgiti TMUK tehases selleks ettenähtud alal Toyota tootmissüsteemi põhimõtteid. Esimene sõiduk valmis vaid kolme nädala möödudes, selle aasta lõpuks ehitatakse valmis 10 sõidukit. Neid testitakse põhjalikult, et tagada ohutus, dünaamiline jõudlus, funktsionaalsus ja vastupidavus, mis vastavad tootmismudelilt nõutavatele kõrgetele standarditele. 

Projekt on võimaldanud TMUK liikmetel arendada ja rakendada uusi oskusi, mis on seotud nii vesinikusõidukite kui ka vesiniku süsteemikomponentidega. Kõik konsortsiumi liikmed on projekti algfaasis mänginud olulist rolli.

Nii toetas Ricardo prototüübi ehituse ettevalmistusi, viies läbi disaini- ja arendustöid ning kinnitades paralleelselt TMUK meeskondadega kogu tootmisprotsessi. Ricardo viib lähikuudel läbi sõiduki põhjaliku hindamise, enne kui langetatakse otsus potentsiaalse mudeli tootmise kohta selle aastakümne teises pooles.

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.