Video: kastikate kiirendusvõistlus paneb proovile hea valiku ka meil müüdavaid tööloomi

Kuvatõmmis: YouTube, Cars.co.za

Kindlasti pole kiirendus n-ö kastika tähtsaim omadus, kuid senikaua, kui valik pikapeid saab kokku, kaamerad on kaasas ja YouTube eksisteerib, võib kindel olla, et ka kiirendusvideo on tulemas.

Lõuna-Aafrika Vabariigi autoportaal Cars.co.za võttiski kokku kohaliku turu pikapivaliku, mille seas on õnneks päris mitu autot, mis ka meil müügil.

Uusimad mudelid on platvormi jagavad Ford Ranger ja Volkswagen Amarok, mis mõlemad kasutavad suuresti Fordi tehnikat, jagades ka 2-liitrist 205-hobujõulist diiselmootorit.

Vastasteks, mis samuti Eestis müügil, on näiteks 2,8-liitrise 204 hj diiselmootoriga Toyota Hilux ning Isuzu D-Max, mis testis osalenud mudelina saab 188 hj 3-liitrilise diisli. Eestis nii võimast Isuzu kastikat kahjuks ei leia.

Osalejate nimistu lõpetavad Mitsubishi Triton, mis on meil tuntud L200-na, mis saab 28 hj rohkem kui Eesti turul ehk 178 hj. Ei puudu ka 188-hobujõulise mootoriga Nissan Navara ning lõpuks meil tundmatu Hiina mark Great Wall Motorsi pikap P-Series, mille 161-hobujõuline mootor on kõige tagasihoidlikuma võimsusega.

Muidugi leiab maasturite kiirendusvõistlus aset pindamata alal, et keskkond oleks autodele vastav. Vaata videot kiirendusvõistlusest siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.