Tallinnas esitleti elektriauto Audi e-tron uuemat versiooni, mis kannab nüüd teist nime

Fotod: Andres Raudjalg ja Geenius Meedia

Audi e-tron oli üks esimesi, mis luksusklassi elektrimaasturite klassi saabus, aasta oli siis 2018. Nüüd muutis Audi oma mudelinimede süsteemi natuke loogilisemaks ning Q4 e-troni kõrvale saabusid uuenenud suurem Q8 e-tron ja Q8 e-tron Sportback. Selleks puhuks oli Tallinnas Krulli kvartalis lavastatud korralik spektaakel Interpoli ja ninjadega.

Võrreldes eelkäijaga põhineb Audi Q8 e-tron edasiarendustel, kus rõhk on nutikatel laadimisfunktsioonidel ja akuhaldusel. Tulemuseks senisest suurema sõiduulatusega elektriauto. Ametlikult suudab see ühe laadimisega läbida 582 kilomeetrit. Aku laadimine 10%-lt 80%le on võimalik 31 minutiga (maksimaalne laadimisvõimsus on 170 kW).

Audi Q8 e-troni pagasiruum mahutab 569 liitrit, kuid kui tagaistmed kokku klappida, siis kuni 1637 liitrit. Sportback-versiooni 528-liitrise pakiruumi saab kasvatada 1567 liitrini. Lisaks on sõiduki eisosas teine pakiruum mahuga 62 liitrit, seal saab hoida laadimiskaablit.

Disainiuuendused

Audi embleemid on rõhutatud progressiivsete aktsentidega: uuendatud on 2D-välimusega Audi rõngad, esiosa disain ja lisana pakutav Singleframe’i valgusti. Sõiduki interjööris on tähelepanu pööratud avarusele ja detailidele, mida saab lisavarustusega oma soovidele vastavaks muuta.

Esimest e-troni on Eestis saatnud päris suur edu. Näiteks 2022. aastal oli Audi elektrisõidukite müügis Eestis eelistatuim, järgnesid Škoda ja Mercedes-Benz. Uute Audi Q8 e-troni mudelitega on võimalik tutvuda Audi Tallinna esinduses. Hinnad algavad 76 700 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.