Tesla kutsub isejuhtimise tarkvara tõttu tagasi 363 000 autot

Foto: Tesla

Tesla Full Self-Driving Beta (FDS) tarkvara, mis on kasutusel Ameerika Ühendriikides, vajab uuendust ja see hõlmab kõiki Tesla mudeleid Model S, Model 3, Model Y ja Model X ehk kokku 363 000 sõidukit, vahendab Autocar.

USA-s liiklus- ja teeohutusega tegelev National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) leidis, et Tesla väljastatud ja osal margi autodel kasutuses olev isejuhtimistarkvara võib põhjustada õnnetusi.

Täpsemalt on kirjeldatud, et FSD tarkvara võib ületada kiirust, sõita üle ristmiku ebaseaduslikul ja ennetamatul moel ning ületada stoppmärgiga tähistatud ristmiku täielikult peatumata. NHTSA sõnul suurendavad mainitud vead teiste autodega kokkupõrke riski.

Tesla FSD isejuhtimissüsteem on hetkel 15 000 USA dollarit maksev lisavarustus, mis saadaval vaid Ameerika Ühendriikides.

Kuigi autotootja pole NHTSA väidetega täielikult nõus, on nad siiski kinnitanud, et tarkvarauuendus on arendamisel ja jõuab lähiajal ka kõikide vajalike autodeni. Tõenäoliselt päris füüsiline autode tagasikutsumine täieulatuslikult ei toimu, kuna tarkvarauuendust saab jagada ka “üle õhu” interneti teel otse autodesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.