Uuenenud Tesla Model S: 1100 hobujõudu ja kandiline rool

Model S'i valikus peaks olema ka selline rool.

Tesla tutvustas uuenenud Model S ja X versioone, millele lisandub ka kallim Plaid versioon, mis peaks Porsche Taycani ja teiste konkurentide poole jooksvaid kliente tagasi tooma.

Plaidist on omakorda kaks versiooni, millest Plaid+ võimsus on 1000 hobujõudu ja kiirendus 0-100 km/h peaks olema 2 sekundi ringis. Seda tänu kolmele mootorile, koguvõimsusega üle 1100 hobujõu. Veerandmiili aeg peaks olema alla 9 sekundi ja tippkiirus 320 km/h.

Sõiduulatuseks on 520 miili ehk üle 800 kilomeetri. Tavalisel Plaid mudelil 660 kilomeetrit.

Uuenenud Teslade 17-tolline ekraan on keeratud vertikaalsest horisontaalseks ja ka juhi ees on väike ekraan. Ja siis see rool. Ulmele annab kõvasti juurde, aga kas see reaalselt ka autosse pannakse või on tegemist näiteks lisavarustusega, mida saad lihtsasti vahetada, ei ole veel teada. Tesla sõnul aitab selline rool keskenduda ainult sõidule.

Autod peaks tootmisesse minema käesoleva aasta alguses ja esimeste omanikeni jõudma aasta lõpus.

Tesla lehel on juba konfiguraator olemas ja pannes kokku ühe vägeva Model S Plaid+ Long Range versiooni, annab hinnaks 135 000 eurot, millele lisanduvad maksud.

Seega kui Porsche Taycani valikust võtta konkurendiks Turbo S versioon (187 000 eurot), siis on hinnavahe umbes 30 000 eurot. Porschele saab muidugi veel kõvasti hinda lisavarustuse näol lisada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.