Uuring: 16% eestlastest ei kavatse kunagi elektriautot osta

Kuigi lähima kümne aasta jooksul kaalub elektriauto ostmist 36% Eesti inimestest, siis võrreldes lätlaste ja leedukatega jääb see number kõige madalamale ning ka põhimõtteliselt elektriautode vastaseid on Eestis kõige rohkem, selgus Citadele panga ning uuringufirma Norstat Baltikumis läbi viidud küsitlusest.

Küsitluse järgi ütles Eestis 16% inimestest, et nad ei kavatse elektriautot kunagi osta, sest pooldavad sisepõlemismootoriga autode kasutamist.

Lätis oli samal arvamusel 13% küsitletutest ning Leedus kõigest 6%. Lähima kümne aastal kaaluks elektriauto soetamist 36% Eesti inimestest, Lätis 39% ja Leedus tervelt 46%.

Eestlaste probleemiks sõiduulatus ja laadimisaeg

Baltikumi-ülesest uuringust selgis ka, et kui 71% eestlastest peab elektriauto ostmisel suurimaks takistuseks selle võimalikku sõiduulatust ja laadimise aega, siis tunduvalt suuremate vahemaadega Leedus peab seda takistuseks 51% vastanutest.

Samuti arvas 38% Eesti inimestest, et elektriauto ei sobi Eesti kliimasse. Rohkem lõuna pool asuvas Leedus oli seda meelt kõigest 14% inimestest.

Citadele panga Eesti filiaali jaepanganduse juht Marina Hakiainen märkis, et selline tulemus on isegi veidi kummaline, sest tänu kunagisele kvootide müümise projektile sai Eesti teiste riikide ees elektriautode ja laadimisvõrgustiku vallas väga tugeva edumaa.

Hakiaineni sõnult täiendatakse võrgustikku ka praegu väga usinalt ning ka toetuste ja soodustuste osas on elektriautosid vägagi tugevalt Eestis soositud,

“Näiteks just hiljuti avati taotlustele Keskkonnainvesteeringute keskuse elektriliste sõidukite soetamise toetusprogramm ning ka Citadele ise pakub elektriautode liisingut tavaautodest märksa soodsamatel tingimustel.“

Citadele tellitud ja uuringufirma Norstat Baltikumi ülene küsitlus viidi läbi septembris. Igas riigis küsitleti 1000 inimest vanusevahemikus 18-74.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.