Video: elektrilise Hyundai Ioniq 5 N “mootorihelid” on segu videomängust ja ulmefilmist

Foto: Hyundai

Nüüd, kui rahvusvaheline automeedia on saanud Hyundai esimese elektrilise sportliku N-autoga sõita, on ilmunud ka aina rohkem videoid autost endast. Üks, mis juba mitmel korral kõrva jäänud, on sõiduki poolt jäljendatud “mootorihelid”.

Juba Ioniq 5 N-i esitlusel oli selge, et Hyundai üritab lisada emotsiooni sõidukogemusse mitmel viisil, olgu see siis käiguvahetuste jäljendamise või mootoriheli imiteerimisega.

Lõuna-Korea autotootja kutsub viimast funktsiooni nimega N active sound +. Valikus on kolm helirežiimi: Ignition, Evolution ja Supersonic. Esimene jäljendab 4-silindrilise turbomootori heli ja seda isegi koos virtuaalsest summutitorust tulevate paukudega järsult pedaali lahtilaskmise järel.

Vähemalt videote baasil tundub digitaalne sisepõlemismootori heli nagu videomängust, pigem kahjuks vanast videomängust. Liiga kriitiline ei tahaks ka olla, kuna ei tea, mis helikvaliteediga internetis levivad videod salvestatud on.

Nii Evolution kui ka Supersonic on rohkem futuristlikud, kus esimene kõlaks kui rohkem agressiivne elektrimootor ja teine nagu kosmoselaev ulmefilmist.

Tähtis on märkida, et olenemata N active sound + valikust, on heli ilmselgelt kuulda vaid auto sees, seal olevatest kõlaritest. Väljaspoolt kõlab auto nagu iga elektriauto ikka, vaikne kulgemine enamasti rehvimüraga.

Vaata videot kõikidest erinevatest Hyundai Ioniq 5 N helidest siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.