Selgusid võimsa Hyundai Ioniq N-i “elektridriftika” hinnad Eestis

Hyundai N-tootemargi esimese täiselektrilise sportmudeli ehitamisel kasutati Hyundai Motor Groupi üleilmset elektriautode moodulplatvormi (E-GMP) koos N-mootorispordi jaoks väljatöötatud tehnoloogiatega, mida on tootja sõnul lihvitud ja täiustatud elektrifitseeritud Rolling Lab-projektide põhjaliku arendustöö käigus.

Ioniq 5 N pole mitte lihtsalt palju võimsam kui tavamudelid, vaid täiustatud on kere konstruktsiooni, roolimehhanismi ja pedaalisüsteemi – kõik see muudab IONIQ 5 N väga dünaamiliseks sõidukiks.

N-Pedali tarkvara parandab mootori reaktsiooni pedaalivajutusele ja auto käitumist kurvi sisenemisel, seades esikohale tundliku juhitavuse ja jäljendades sisepõlemismootoriga sarnaseid omadusi.

Sõidurežiim N Drift Optimizer aitab säilitada driftimisnurka, juhtides reaalajas mitme eri süsteemi koostööd, samal ajal kui funktsioon Torque Kick Drift imiteerib driftimise silmapilkseks alustamiseks siduripedaali kasutamist.

Režiim N Torque Distribution võimaldab reguleerida pöördemomendi jaotust esi- ja tagatelje vahel 11-astmelisel skaalal, optimeerides auto kurvisõiduomadusi. Tagatelje elektrooniline piiratud libisemisega diferentsiaal (e-LSD) parandab suutlikkust pööretel ning muudab auto väledamaks ja paremini juhitavaks.

650 hobujõudu

Auto on varustatud 21-tolliste sepistatud alumiiniumvelgedega, mis vähendavad vedrustamata massi ja suurendavad üldist jõudlust. Elektrooniliselt reguleeritav vedrustus koos täiendavate rattaanduritega ja spetsiaalselt häälestatud suuremate täiustatud amortisaatoritega parandab auto sooritusvõimet veelgi, tagades mugava ja samas dünaamilise sõidu.

Ioniq 5 N-i südameks on suure võimsusega elektrimootorid, mis saavutavad suurimaks pöörlemiskiiruseks muljet avaldavad 21 000 p/min ja annavad juhi käsutusse tohutu võimsuse – 478 kW ehk 650 hj. Jõudluse teeb veel põnevamaks N Grin Boosti funktsioon, mis võimsust 10 sekundiks veel astme võrra suurendab, parandades kiirendust ja lisades närvikõdi.

Kiire ja hoogsa paigaltvõtu eest kannab hoolt kolme erineva veojõutasemega stardiabisüsteem N Launch Control.

Uus jahutussüsteem

Tippvõimsuse pikemaajaliseks säilitamiseks on Ioniq 5 N varustatud täiustatud aku termoregulatsiooni juhtsüsteemiga, mis on loodud selleks, et hoida ära liigsest kuumenemisest põhjustatud võimsuse langust. Süsteemi kuuluvad täiustatud mootoriõli ja aku jahutid koos suurendatud jahutatava alaga. Tänu sõltumatute jahutusradiaatorite lisamisele aku ja mootori tõhusamaks jahutamiseks suudab auto jõudluse halvenemist vältida isegi nõudlikes ringrajaoludes.

Autojuhtidele, kes soovivad oma sõiduki energiakasutust veel paremini kontrollida, pakub IONIQ 5 N sõidurežiimi N Race. Vaid mõne nupuvajutusega saab juht teha valiku 2 variandi vahel: „Sprint”, mis pakub maksimumvõimsust lühikeste vahemaade läbimiseks, või „Endurance“, mis suurendab sõiduulatust, ent piirab selleks mõnevõrra tippvõimsust.

“Drifti-elektrikas” on varustatud võimsa N-pidurisüsteemiga, kuhu kuuluvad 400 mm esipidurikettad koos neljakolviliste monoplokk-pidurisadulatega ning 360 mm pidurikettad taga. Kõik need komponendid on valmistatud kergetest materjalidest ning tänu optimeeritud õhuvoole toimub ka nende jahutamine väga tõhusalt.

Regeneratiivpidurdamise süsteem, mida tavaliselt kasutatakse energiatõhususe parandamiseks, on nüüd saanud pisut teise ülesande – suurendada pidurdustõhusust. Nii on regeneratiivpidurdamise süsteem Ioniqu pidurdusjõu põhiallikaks ja mehaanilised pidurid täiendavad seda vastavalt vajadusele, tagades pikema vastupidavuse võistlusrajal.

Futuristlikud helid ja mootorimürin

Active Sound +-süsteem tekitab koostöös N e-Shift-funktsiooniga futuristlikke elektriauto hääli ning sisepõlemismootorile ja väljalaskesüsteemile iseloomulikku mürinat.

Auto proportsioone on mõnevõrra muudetud ja see on tehtud tavamudelist 20 mm madalamaks, 80 mm pikemaks ja suuremate rehvide kasutamiseks ka 50 mm laiemaks. Esiosa N-graafikaga funktsionaalset võret täiendavad õhkkardinad ja aktiivõhuklapid, mis parandavad jahutamist. Spoiler kaitseraua alaservas rõhutab auto madalat tee külge liibuvat hoiakut ja võidusõidule orienteeritud disaini.

Eksklusiivne tiivakujuline spoiler tagaluugil ja tagadifuusor kaitseraua all aitavad juhtida õhuvoolu, hoolitsedes auto optimaalse aerodünaamika eest. Spoilerisse integreeritud N-eridisainiga kolmnurkne kõrge lisapidurituli ning musta kaitseraua katet ehtivad N-mudelile ainuomased ruudulipu mustriga reflektorid teevad auto tootja sõnul tagant lähenejatele hästi nähtavaks.

Siseruumis võib näha mitmeid N-mudeliperele iseloomulikke disainielemente, mis ühendavad omavahel võidusõiduauto stiili ja funktsionaalsuse.

N-rool on saanud uue kujunduse ning sinna on paigaldatud N-lülitid, mille abil juht saab valida soovitud sõidurežiimi ja muuta seadeid oma isiklikele eelistustele vastava sõidukogemuse jaoks.

Madalamad istmed sobivad sportliku sõidustiiliga autojuhtidele. Kogu interjööri läbib võidusõidust inspireeritud kujundus, mida rõhutab ruudulipu muster uste läveliistudel, metallpedaalidel ja jalatoel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.