Video: kahtlase kvaliteediga Aitekx RoboTruck “ei ole kindlasti Cybertruck”

Pildid: Aitekx

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Californiast pärit iduettevõte Aitekx tõi välja uue elektrilise maasturi, mida saab nii pikapi (RoboTruck 1T) kui ka kolme istmereaga maasturina (RoboTruck 1V).

Pressifotod jätavad mulje, et tegemist on kiiresti kokku löödud ideedega, millest kunagi päris autot ei saa. Los Angelese autonäitusel oli elektriline maastur aga olemas ja tänu autoportaalile Carscoops teame, et küsimusi on rohkem kui vastuseid.

Nimelt käis YouTube’i kanal “The Autopian” sõidukit lähemalt uurimas. Esiteks oli auto koostekvaliteet väga küsitav, mis muidugi võib prototüübi puhul mingil määral mõistetav olla. Kui kinnise ukse ja kerepaneeli vahele saab vabalt aga käe pista, siis on miskit ikka päris viltu.

Samuti on videos näha, kuidas RoboTrucki uksed on kaetud kerepaneelidega, kuid nende all on siiski näha originaalautouksi ja nende linke. Video autorid kahtlustasid, et tegu võiks olla Toyota Tacoma pikapiga, kuna akendel oli näha Toyota logo, kuid Aitekxiga seotud härra kinnitas, et nii see pole.

Samuti märgitakse videos, et enamik tulesid, mis autol näha on, tunduvad olevat üsna odavad LED-ribad, mida saab osta kõige tavalisemast sisustus- ja ehitustarvete poest.

Video lõpeb muidugi sellega, et video autoritel kästakse avalikult autonäituselt, kuhu Aitekx oma prototüübiga RoboTruck välja tuli, lahkuda, kuna nad ei räägi sõidukist piisavalt positiivselt.

Muidugi ei saa jätta mainimata, et RoboTruck sarnaneb väga Tesla Cybertruckiga. Kui sama küsimuse esitasid video autorid Aitekxit esindavale härrale, oli ta sellele väitele kategooriliselt vastu ning püüdis seletada, et kui Cybertruck ja RoboTruck on kellegi meelest liiga sarnased, siis on ka kõik traditsioonilised Fordi, Chevrolet’ ja näiteks ka Toyota pikapid liiga sarnased.

Infot elektrimootorite päritolu kohta, nende täpset võimsust ja muid andmeid ettevõtte esindajad ei saanud või ei tahtnud jagada. Aitekxi kodulehel on pikap saadaval lausa nelja versioonina: kahe uksega tagaveoline, nelja uksega tagaveoline, nelikveoline ja sportmudel, millel samuti nelikvedu. Kirjas on, et kiirendus “sajani” peaks tippmudelil olema 3,5 sekundit. Peale RoboTrucki kastika on olemas veel sisuliselt identse kujuga kolme istmereaga maastur.

Hinnad algaksid Ameerikas 45 000 dollarist ja küüniks kuni 99 000 dollarini. YouTube’i videos tuleb välja, et Aitekx võtab praegu vastu broneeringuid, mille eest peab tasuma 100 dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.