Iveco uus LNG veok sõidab ühe paagitäiega 1600 kilomeetrit

Käesoleva kuu alguses esitles Iveco uut pikamaaveokit S-Way, mida pakutakse lisaks diislile, ka LNG versioonina. Tänu veoki parandatud aerodünaamilistele omadustele, peaks ainuüksi disaini tõttu vähenema sõiduki kütusekulu kuni 4% võrra.

S-Way’st leiab Connectivity Boxi, mis sisuliselt võimaldab veokil pidevalt ühenduses olla ja andmeid reaalajas koguda ning jagada.

Juht saab sõidukiga ühenduses olla telefoniäpi abil ning ühtlasi peaks uue põlvkonna ühenduvusvõimalused aitama ka logistikafirmadel veokite üle paremat kontrolli omada ja nende kasutamist efektiivsemaks muuta.

Lisaks diislile pakutakse uut S-Way’d ka LNG-ga, mis peaks veoki omaniku jaoks tähendama nii madalamaid ülalpidamisikulusid kui ka vähem heitgaase. Maagaasiga saab 460-hobujõuline S-Way sõita kuni 1600 kilomeetrit.

Tootja andmetel on LNG versiooni tahkete osakeste heited kuni 99% madalamad kui diislil, NO2 kuni 90% madalam ning biometaaniga tankides väheneb ka CO2 heide diisliga võrreldes kuni 95% võrra.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.