Hea nipp: suvekuumuses tasub autot jahutada siseõhuringlusega

Temperatuurid on väljas praegu suvised.Foto: Scanpix

Rubriiki toetab

Suvised päikeselised ilmad tõstavad oluliselt sõiduki sisetemperatuuri kuumuseni, millega pole mõistlik sõitu alustada. Kuigi tänastes autodes on olemas kliimaseadmed ja konditsioneerid, ei soovita ei arstid ega autoeksperdid külma õhku kohe sõidu alguses põhja keerata, sest see on kahjulik nii tervisele kui ka koormab liigselt sõidukit.

Samuti ei ole soovitatav sõiduki jahutamiseks kohe ka konditsioneeri kasutama hakata, sest praktika näitab, et liigkuumenenud sõiduki kiire jahutamine võib kahjustada kliimaseadet ja mõjutab oluliselt kütusekulu sõltumata sõidukist ja selle vanusest. Optimaalne oleks kliimaseadme puhul jahutada salongi kuni 4-5 kraadi võrreldes välitemperatuuriga.

Seetõttu on kõige kasulikum teha kõigepealt üle kuumenenud sõidukis lahti uksed või aknad, et üleliigne kuumus sõidukist välja lasta. See toimib eriti siis, kui väljas on tuulisem ilm ja õhk ka reaalselt liigub.

Kliimaseadme kasutamise alustamisel ja efektiivseks toimimiseks peab sõiduki uksed-aknad aga jällegi suletuna hoidma ja kuuma ilmaga kasutada pigem ventilatsiooni süsteemi siseringluse peal, mis koormab vähem sõidukit ning süsteem ei pea väljast lisanduvat kuuma õhku uuesti ja uuesti jahutama.

Enda tervise huvides tasub puhurid suunata esiklaasile või jalgade juurde, et vältida külma õhuvoolu otse peale puhumist, see võib tunduda küll jahutav, kui teeb karuteene tervisele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.