Küsimus – mis on sellel pildil valesti?

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Rubriiki toetab

Suvisel ajal on ikka ja jälle näha vaatepilti, kus reisija kõrvalistmel istub nii, et jalad on toetatud vastu esiklaasi või üldse küljeaknast välja sirutatud. Mõnus, hubane ja väga ohtlik.

Õnnetusse sattudes täitub turvapadi ~0,05 sekundiga, mis tähendab, et padja avanemiskiirus võib olla kuni 320 km/h. Kujuta ette, mida see su jalgadega teeb. Kui ette kujutada ei oska, siis otsi netist pilte. Me siia hetkel ei tahaks lisada.

Turvapadi võib avaneda juba sõiduki liikumiskiirusel 15-25 km/h ja olenevalt tootjast võib kiirus sõltuda ka sellest, kas turvavöö on kinnitatud või mitte. Mõelge näiteks kasvõi sellele, et teie ees olev juht pidurdab metslooma tõttu ja teie tabate tema auto tagumist otsa. Mitte üldse kõvasti, aga piisavalt…

Kui juhi turvapadja mahutavus on 60-80 liitrit, siis kõrvalistuja turvapadja mahutavus on 130-160 liitrit ja põhjuseks suurem vahemaa armatuurlaua ja reisija vahel. Toetades jalad armatuurlauale ja sattudes õnnetusse, milles avanevad ka turvapadjad, võib nimekiri katki läinud luudest olla pikk- alates jalaluudest kuni ninaluuni välja. Ja seda õnnetuses, kus teised autos viibijad ehk viga ei saanudki.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.