Kas teadsid, mis on autos kõige räpasem koht?

Rubriiki toetab

Rool, käigukangi nupp, juhipoolne käepide – need on esimesed asjad, mis kohe pähe kargavad. Tegelikult aga näitavad erinevad uuringud hoopis teistsuguseid tulemusi.

Kõige mustemad on autos jalamatid

Kõige mustemaks kohaks autos loetakse jalamatte. Siin käib jutt tekstiilmattidest, mis tänu niiskusele koguvad endasse enim mustust. Jalanõude abil tuuakse autosse erinevat pärituolu soppa ja mustust, mis niiskuse kaasabil tekitavad baktereid ja pisikuid.

Teiseks kohaks, kuhu koguneb enim baktereid on istmete vaheline ala. Söögipuru ja muu taoline, mis sinna vahele aja jooksul koguneb, tekitavad soodsa kasvulava bakterite arenguks.

Kolmandale kohale jäävad ventilatsiooni tuulutuse avad. Ka siin on kurja juureks niiskus ja soojus, mis loob soodsad võimalused bakterite tekkeks.

Kuidas olukorda parandada?

Selleks, et bakteri vohamist takistada ja mustuse teket piirata, on eelnevatele probleemidele lihtsad lahendused.

Jalamattide puhul tuleks tekstiilist matid asendada kummi omadega. Enamikest autoosade kauplustest leiab nii universaalseid kui ka mudelipõhiseid komplekte soodsate hindadega.

Istmete vahelise sodi eemaldamiseks tuleks aga regulaarselt auto salongis puhastus ette võtta. Tolmu imemisel tasub kasutada kitsa otsaga otsikut.

Ventilatsiooni süsteemi puhul aitab aegajalt kuuma õhu puhumine läbi avade – see aitab tappa ja lahti saada kahjulikest bakteritest. Samuti aitab kaasa, kui regulaarselt vahetada auto siseõhu filtrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.