Lugeja küsib: kas suvel tohib kasutada korraga suve- ja lamellrehve?

Rubriiki toetab

Elul on omad seadused ja mõnikord pole võimalik osta täiesti uut jooksu rehve. Samuti tuleb mõelda keskkonnasõbralikult ja kui garaažis on vedelemas näiteks kaks korralikku suverehvi ja talvest jäi alles paar pädeva mustrisügavusega lamellrehvi, siis pole ju mõtet neid ära visata? Kas need võivad korraga ka all olla?

Põhimõtteliselt võib ja tingimused on samad, mis ikka – ühel teljel peavad olema sarnased rehvid. Ehk siis esirataste rehvid peavad olema sama tüüpi ja sama mustriga ning tagumised samuti. Esimesed ja tagumised rehvid omavahel kattuma ei pea.

Rõhutame, et me pigem ei soovitaks sellist lahendust, sest lamellrehvid suvekuumuses väga hästi ei tööta. Loomulikult on turvalisem, kui suvel kasutada ainult suverehve või siis kõik rehvid oleks sama mustri ja koostisega, aga kui esimeses lõigus välja toodud asjad on põhjuseks, siis jah, autol võivad olla samaaegselt all suverehvid ja lamellid, aga mitte samal teljel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.