Kuidas hobujõude kilovattideks teisendada ja vastupidi?

Rubriiki toetab

Autode võimsuse arvutamiseks kasutatakse maailma eri osades erinevaid ühikuid, mis võib parajalt segadust tekitada. Õnneks on olemas eraldi kalkulaator, mille abil saab kiirelt teisendusi teha.

Kuna automaailm pole kokku leppinud ühes ühikus, oleme Eestis harjunud kasutama autode võimsuse märkimiseks kilovatte (kW) ja hobujõude (hj). USA-s ja Suurbritannias kasutusel olevaid hobujõude tähistatakse aga teistmoodi. Vastavalt riigile on kasutusel horsepower (hp) või brake horsepower (bhp).

Viimased on küll on omavahel identsed, kuid erinevad eespool mainitud ühikutest. Vahe on selles, et ühed põhinevad meetersüsteemil, teiste arvutamine käib aga miilide baasil.

Seega, kui soovid auto võimsust endale meelepärasele kujule teisendada, on heaks abimeheks see kalkulaator. Selle abil on võimalik ühikuid lihtsa vaevaga omavahel võrrelda. Või korruta ise kilovatid 1,36-ga ja saadki meil kehtivad hobujõud. Kui antud on hobujõud ja soovid kilovatte, siis lihtsalt jagad 1,36-ga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.