Mida teha, kui tankisid kogemata vale kütust?

Rubriiki toetab

Olgu sul bensiinimootoriga või diisli sõitev auto, valesti tankimine mõjub halvasti mõlemal juhul. Mida varem “õnnetusele” peale saada, seda suurem tõenäosus on kahju ulatust väiksena hoida. Mida sellisel olukorras tegema peaks ja mida kindlasti vältida tuleks?

Parim lahendus – mitte autot käivitada

Mis iganes see põhjus on, miks vale kütus paaki satub, on esimene kahjusid leevendav meede autot mitte käivitada. Seda juhul, kui märkate oma viga juba tankimise käigus. Kahjuks on sellise olukorra esinemine pigem väikese tõenäosusega ja probleem tekib siis, kui auto mootor olukorra tõsisusest turtsumise ja tõrkumisega märku annab.

Kui aga siiski on õnnestunud vale kütuse tankimisele koheselt jaole saada, siis kõige kindlam on puksiiri abil lasta see teenindusse vedada. Tasub kontrollida oma kaskokindlustuse poliisi, sest puksiiriteenus võib olla tasuta.

Kui bensiin satub diiselmootorisse

Kui tangid diiselmootoriga autosse bensiini, võivad tagajärjed olla hullemad kui vastupidi. Üldistatult öeldes on diiselkütus määrivate omadustega, kui sinna juurde lisada bensiin (mis seguneb diisliga), kaovad need määrivad omadused ning see võib mootori tööle väga halvasti mõjuda.

Kannatada võib saada ka kõrgsurvepump. Sellisel juhul ei pruugi aidata ainult kütusepaagi tühjendamine vaid ette tuleb võtta juba suurem kahjude likvideerimine.

Kui bensiini on paaki sattunud väikses koguses (suhe 1:7-le), siis ei pruugi see autole väga suuri kahjusid põhjustada. Sellisel juhul võib proovida sõita võimalikult ühtlaselt ja madalatel pööretel ning aeg-ajalt tanklas diislit paaki juurde lisada.

Kui diisel satub bensiinimootorisse

Diisli sattumine bensiinimootorisse tõenäoliselt nii suuri kahjusid ei põhjusta, kui vastupidine olukord. Sümptomid on siiski samad ja vale kütuse tankimisel sellise masinaga kaugele ei sõida, kuna sissepritse ja filtrid ummistuvad.

Sellisel juhul tuleks samuti auto puksiiriga töökotta transportida ning heal juhul piirdub olukorra lahendamine paagi tühjaks laskmisega.

Kui diisli kogus, mida bensiinile peale valatakse, on piisavalt väike (suhe 1:10-le), siis ei pruugi vale kütus mõju avaldada. Sellisel juhul tuleb lihtsalt iga natukese aja tagant bensiini juurde tankida ja eelistatavalt kõrgeima oktaanarvuga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.