Miks ei tohi Eestis auto eesmised aknad liiga tumedad olla?

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Rubriiki toetab

Tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas ja tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%. Sama nõue kehtib ka teistes Euroopa riikides.

Tavapäraselt annab politsei peatatud auto juhile võimaluse puudus kohapeal kõrvaldada. Roolikeerajad, kes kohapeal puudust kõrvaldada ei soovi, saavad oma sõiduki ette näidata tehnoülevaatuspunktis.

Põhjused on lihtsad: kui esiklaaside läbipaistvus on väiksem, kaasneb sellega oht turvalisusele:

  • väheneb oluliselt nähtavus pilvise ilmaga ja vihmasajus;
  • pimedal ajal sõites on raske märgata teed ületavaid jalakäijaid, teele jooksvaid loomi või takistusi teel ja ka näiteks ilma tuledeta liikuvat sõidukit;
  • liikluses on oluline liiklejate omavaheline suhtlus. Silmside teise juhiga annab võimaluse veenduda, et sind on märgatud. Andes jalakäijale teed või loobudes oma eesõigusest jne, antakse sellest ka teisele liiklejale tihtipeale käega märku;
  • sõidukite klaasid on sageli juba tehases toonitud lubatud piiri lähedaselt. Lisades sinna lubatud läbipaistvusega kile, võib tulemuseks olla probleem tehnoülevaatuse läbimisel ja see tähendab juba kordusülevaatust.

Kuidas seda läbipaistvust mõõdetakse ja miks võib tekkida eriarvamusi, loe SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.