Politsei selgitab: miks ei lubata liiga tumedate klaasidega sõita?

Foto: Politsei

Rubriiki toetab

Politsei jagas täna taas oma Facebooki lehel põhjendusi, miks esimeste küljeklaaside ja esiklaasi puhul liiga tume kile pole lubatud. Tavapäraselt antakse juhile võimalus puudus kohapeal kõrvaldada. Roolikeerajad, kes kohapeal puudust kõrvaldada ei soovi, saavad oma sõiduki ette näidata juba tehnoülevaatuspunktis.

  • tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas ja tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%. Sama nõue kehtib ka teistes Euroopa riikdes. Põhjused on lihtsad: kui esiklaaside läbipaistvus on väiksem, kaasneb sellega oht turvalisusele.
  • äheneb oluliselt nähtavus pilvise ilmaga ja vihmasajus.

  • pimedal ajal sõites on raske märgata teed ületavaid jalakäijaid, teele jooksvaid loomi või takistusi teel ja ka näiteks ilma tuledeta liikuvat sõidukit.
  • liikluses on oluline liiklejate omavaheline suhtlus. Võimalus tekitada teise juhiga silmside, annab võimaluse veenduda, et Sind on märgatud. Andes jalakäijale teed, või loobudes oma eesõigusest jne antakse sellest ka teisele liiklejale tihtipeale käega märku.
  • sõidukite klaasid on sageli juba tehasest toonitud lubatud piiri lähedaselt. Lisades sinna lubatud läbipaistvusega kile, võib tulemuseks olla probleem tehnoülevaatuse läbimisel ja see tähendab juba kordusülevaatust.

Lõpetuseks toob politsei lihtsa näite, mis võiks samuti eeltoodut illustreerida. Tuuakse välja, et sa ei kõnni öösel ringi päikeseprillidega ja tugevalt toonitud autoklaaside puhul on mõju nähtavusele pimedas aga sama. Lisatud päisepildilt peaks olema vahe nähtavusele hästi tajutav.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.