Mis on pildil valesti ja kuidas see mõjutab sõiduohutust?

Rubriiki toetab

Kuigi seda on raske märgata, siis pildil oleva auto rehviosa ei puuduta maad ja kogu selle autonurga raskus on rehviküljel, mis vaid servaga toetab kõnnitee äärekivile.

Sellist parkimist näeb palju ja sageli polegi süüdi hoolimatus vaid pigem teadmatus. Esiteks teadmatus, et ratas on osaliselt õhus ja teiseks teadmatus selle kohta, mis võivad olla tagajärjed. Ja me ei pea silmas trahvi, kuigi eriti entusiastlik seadusesilm võiks põhimõtteliselt selle eest ju kviitungi välja kirjutada küll. Kõnniteel parkimine!

Teema on palju olulisem ja puudutab ohutust. Nimelt võib selline parkimine rehvi rikkuda nii, et tagajärg selgub alles hiljem.

Rehv peab olema kerge, hea pidamisega, vaikne ja veel palju muid asju, aga see tähendab, et mitmes mõttes on need ka väga õrnad. Asetades osa auto raskust väga väiksele pinnale võib kahjustada rehvi sisemist konstruktsiooni ning lõhkemine võib toimuda hoopis muul ajal, kui nõrgenenud koht enam pingele vastu ei pea. Samuti võib see rikkuda ära rehvi tasakaalu.

Alltoodud pildil toodud kahjustus pole küll kõnnitee äärel parkimisest, vaid teel vedelenud poldipea poolt välja kistud tükk, aga näitab ära, kui õhuke on tegelikult rehv ja kui lihtne seda on vigastada. Seega, kontrollige peale parkimist, et teie auto ratas õhku ei jäänud. Võite tulevikus muresid vähendada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.