Mõned meeldetuletused, kuidas autot välitingimustes hoiustada?

Rubriiki toetab

Eesti ilmad võivad olla väga heitlikud ja kui nendes oludes on vaja auto pikemalt seisma jätta (reis, karantiin vmt), siis valitsevad mitmed ohud. Nende vältimiseks on mõned nipid, mida tasuks meeles pidada.

Vali parkimiseks õige koht

Väljas parkimisel väldi puude aluseid kohti, kus langevad lehed ja puuvaik ei saaks auto kere pinda kahjustada. Samuti tuleks arvestada, et tormi ajal ei oleks auto puu all. Samuti tähendab puu ja muud võimalikud istumiskohad, lindude tõenäolist kättemaksu inimkonnale.

Selleks, et lindude väljaheited ja muu mustus ei saaks autole liiga teha, on hea mõte kasutada ka spetsiaalset autokatet. Samuti kaitseb see UV-kiirguse eest, mis eriti kuumal suvepäeval on eriti tugev.

Kontrolli vedelike taset

Mõistlik on ka enne auto seisma jätmist ära teha ka mõned ettevalmistused. Üle tasuks kontrollida vedelike tasemed ning veenduda, et need oleksid normi piires. Siis ei teki auto uuesti kasutusse võtmisel nendega probleeme. Tuleb ka arvestada, et aku võib tagasi saabudes tühi olla, eriti kui tegu oli juba vanema akuga.

Ära jäta käsipidurit peale

Oluline on meeles pidada, et võimalusel tuleks vältida käsipiduri peale jätmist. Vastasel juhul võivad liikuvad osad süsteemis rooste minna ning pidurid ei pruugi sõitma minnes enam maha tulla.

Et auto liikuma minemist vältida, tuleks lihtsalt käik sisse jätta. Kui aga tegu on kaldpinnaga, kus autot hoiustatakse, siis võib pigem käsipiduri peale panna ja loota, et midagi ei juhtu või igaks juhuks kasutada ka tõkiskingi rehvide taga.

Sulge kõik avad

Selleks, et autosse ei pääseks ootamatud külalised, tuleks veenduda, et kõik avad on kinni kaetud. Tundub loogiline, aga kui väiksest aknapraost sajab sisse ühe öö jagu vihma, on asi kontrolli all. Kui sajab kuu aega, siis on juba lugu halvem. Samuti tähendab kehvasti suletud uks, et salongituli tühjendab aku mõne päevaga.

Samuti võivad autosse sattuda väiksemad elukad, mis siis omakorda käivitavad signalisatsiooni. See omakorda on kõikide ümbritsevate inimeste õudusunenägu ja võib lõppeda auto teisaldamisega.

Kõige õigem oleks pikema seismajätmise korral ära moosida mõni sõber või sugulane, kellel ruumi rohkem ja saab auto hoiule võtta koos võtmetega. Siis on süda rahul ja hiljem muresid vähem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.