Lihtsad nipid, kuidas kütusekulud võimalikult madalad hoida

Rubriiki toetab

Praeguste kütusehindade juures on säästlik sõit ja kütuse kokkuhoid paljude autojuhtide jaoks olulisel kohal. Selle jaoks on väga palju erinevaid võimalusi, kuid toome välja mõned vähemlevinumad, millele esmapilgul ei oska tähelepanu pöörata.

Sõida kõrgema käiguga

Asi mida tegelikult iga juht teab ning mida autokooli säästliku sõidu puhul ka õpetatakse. Pikapeale võib see reegel aga ununeda.

Kõrget käiku ei tasu karta, eriti arvestades, et näiteks linnas 4. käigu asemel 5. käiku kasutades võib kütuse säästa olla isegi kuni 25 protsenti.

Vaheta regulaarselt õhufiltrit

Uuel ja garantiilisel autol tehakse seda kohustusliku hoolduse käigus, aga kui auto on juba vanem, siis paljud autoomanikud unustavad seda lihtsat asja meeles pidada.

Õhufilter aitab mootorisse välisest keskkonnast õhku kohale viia, ilma seda muude osakestega kahjustamata. Filter peab need kinni, kuid pikapeale muutub selle tõhusus väiksemaks ning mootorisse jõuab selle võrra vähem õhku. Tänu kehvemale jahutusele suureneb aga mootori töökoormus, mis omakorda põhjustab ka küttekulu kasvu.

Tangi siis, kui hind on madal

Esmapilgul üsna elementaarne soovitus, millest enamik autojuhte üritab kinni pidada. Reaalselt on aga nii, et paak tangitakse täis ja kui see tühi, siis korratakse tegevust.

Miks mitte aga proovida tankida jupi kaupa ja tihedamini. Nii saad vastavalt vajadusele ja soodsale hinnale igal ajal tankuri juurde sõita, ilma et peaksid muretsema, kas see paaki ka ära mahub.

Vähenda kaalu

Üks võimalus kütusekulu säästa on vaadata üle autos olevad esemed, mida igakord kaasas veetakse. Pagasist võib leida mittevajalikku kola, mis kokku võivad päris suure kaalu anda.

Ilmaasjata nende kaasa vedamine suurendab põhjendamatult aga kütusekulu. Sõidu ajal ei pruugi seda väikest lisakaalu tähele panna, kuid pikas perspektiivis võib selle mõju kütusekulule olla päris suur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.