Pane tähele! 1. juulil hakkavad tööle Reidi tee kiirus- ja foorikaamerad

Seni on vahelduva eduga toiminud Tallinnas vaid Kristiine ristmiku foorikaamera.

Rubriiki toetab

Reidi tee, Narva maantee ja Pirita tee ristmiku piirkonnas paiknevad kiiruskaamerad, mis on juba mitu aastat jõude seisnud, pannakse 1. juulil lõpuks tööle. Kaamerad fikseerivad lisaks kiiruse ületamisele ka keelava fooritule eirajaid.

“Kuigi linna ja politsei- ja piirivalveameti koostöö on hea, pole igale ristmikule võimalik ja ka vajalik statsionaarset patrulli välja panna. Seetõttu on mõistlik probleemsematel ristmikel kasutada automaatset liiklusjärelevalvet, nagu seda tehakse juba mõnda aega Kristiine ristmikul,“ rääkis abilinnapea Kristjan Järvan.

Hiljutised politsei sõidukiiruste mõõtmised on näidanud, et Reidi tee, Narva maantee ja Pirita tee ristmikul rikutakse liiklusreegleid väga tihti. Pirita teel vahetult enne Narva mnt ristmikku on maikuus kiirusekontrolli käigus tuvastatud 40 sõidukiiruse ületamist, neist suurimad kiirused 79 ja 82 km/h.

Reidi teel suunaga Narva mnt poole on tuvastatud 41 rikkumist. Kesklinna poolt tulles Narva mnt vahetult enne Reidi teed oli mai lõpus sõidukiiruse ületajate arv juba tunduvalt suurem, küündides ligi 200 kiirustajani.

Väheneks õnnetuste risk

„Viimase nelja aasta jooksul on sellel ristmikul viga saanud liiklusõnnetustes 11 inimest ja hukkunud üks. Seal on olnud teelt väljasõite ja kokkupõrkeid teevälise takistusega, sõidukite külgkokkupõrkeid ning otsasõite teeületajatele ülekäigurajal. Kui sõidukiirus on lubatu piires ning ristmikku ületamist ei alustata keelava fooritulega, siis väheneb liiklusõnnetuste risk kordades,“ nentis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss.

Reidi tee kaamerate käivitamiseks on tehtud kõik vajalikud toimingud ning saadud kooskõlastused riigi transpordiametist ning politsei- ja piirivalveametist, et automaatsed liiklusjärelevalvesüsteemid saaksid juulis tööd alustada.

Tallinnas on veel mõned ristmikud, kuhu koostöös politseiga võiks kaaluda kiiruskaamerate paigaldamist, kuid praeguseks ei ole ühegi konkreetse koha osas otsuseid tehtud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.