Politsei ja mupo kontrollivad Tallinnas ühissõidukiradadel sõitjaid

Eriti probleemne on Vineeri peatuse juures olev rada, kus enam ei tohi isegi taksod ja elektriautod sõita. Foto: Ilja Matusihis, Linnameedia

Rubriiki toetab

Politsei ja Tallinna munitsipaalpolitsei amet kontrollivad 21.–23. mail Tallinnas ühissõidukiradadel sõitjaid. Rikkujaid ootab suuline hoiatus või rahatrahv.

Alates tänasest kuni neljapäevani võetakse Tallinnas fookusesse ühissõidukiradadel sõitjad. Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvetalituse juhi Taavi Kirsi sõnul ei kasuta paljud mootorsõidukijuhid ühissõidukiradu eesmärgipäraselt.

„Mootorsõidukijuhid kasutavad neid radasid ennekõike mugavusest ja aja võitmiseks. See aga tekitab ühissõidukitele mõeldud radadel ummikuid, mistõttu jäävad ühistranspordi kasutajad hiljaks. Selleks, et ühistransport saaks liikuda kiiremini ja mugavamalt, pööramegi järgneval kolmel päeval bussiradadel liiklejatele rohkem tähelepanu,“ lisas Kirss.

Mupo patrulliosakonna juhataja Valdo Põderi sõnul on ühissõidukirajal sõitmisi pisteliselt kontrollitud taksoreididel, kui kontrollitakse asjaolu, kas taksos viibib klient, mis annaks õiguse ühissõidukitele mõeldud rada kasutada. „Rikkumised tekivad valdavalt hommikustel tipptundidel, kui tekivad ummikud ja sõidukijuhi närv üles ütleb. Sel juhul tuuakse valdavalt põhjuseks, et ees ootas kellaajaliselt tähtis kohtumine. Aga põhjendusi on erinevaid“.

Bussirada on mõeldud:

  • ühissõidukile, sõitjat vedavale taksole ja bussile,
  • elektriautole,
  • tööülesandeid täitvale operatiivsõidukile,
  • pöörde sooritamiseks,
  • sõitjate maha- või pealeminekuks, nii et see ei sega ühissõidukit.

Ühissõidukiraja lubamatu kasutamise eest on võimalik määrata hoiatustrahv suurusega 20 eurot. Tänahommikusel reidil keskendusid korrakaitsjad selgitustööle, siiski tuli vormistada ka üks trahv isikule, kes oma rikkumist ei tunnistanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.