Talverehvitarkusi: kas võin näiteks ette naastud ja taha lamellid panna?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Naastrehve võib sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Liiklusjärelevalvekeskus jagas mõningaid põhitõdesid, mida talveks valmistudes kindlasti teadma peab:

  • M1, N1, O2, ja kerega L6e ning L7e kategooria sõidukil peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega). Ära jäta rehvivahetust viimasele hetkele.
  • alates 1. detsembrist 2022. a peavad lamellrehvid vastama E-reegli nr 117 nõuetele ja olema tähistatud kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega. Selline tähis lisatakse rehvile, kui talverehv on liigitatud rasketes lumeoludes kasutatavaks.
  • mustri jääksügavus peab talverehvil olema ≥ 3,0 mm. Soovitatav sügavus vähemalt 5 mm. Uuel rehvil on 80 km/h pealt märgades oludes pidurdades pidurdusmaa 25% lühem kui 3 mm-i kulunud rehvil
  • kui sõidukil kasutatakse naastrehve, peavad naastrehvid olema sõiduki kõikidel ratastel
  • kui rehvid on erinevalt kulunud, siis rehvitootjad soovitavad paigaldada suurema mustrisügavusega rehvid tagasillale.
  • kui sinu sõidud on valdavalt asulasisesed, siis eelista lamellrehve. Naastrehvide kasutamine vähendab sõidutee eluiga pea poole võrra ja tekitab lisaks tervist kahjustavat tolmu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.