Hea nipp

Kuidas osta kasutatud rehve?

Kui selle nimi on talverehv ja see näeb välja nagu talverehv, ei tarvitse see sind ometigi aidata.Foto: Dmitri Kotjuh, Järva Teataja /Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Uute rehvide kallinemise ja võimalike saadavusprobleemide tõttu saab ilmselt suurema hoo sisse kasutatud rehvide äri.

Tundmatu taustaga kasutatud rehvide ostmisel on ohud küllaltki suured, kuid kui otsustate siiski nende kasuks, tasub meeles pidada järgmist:

  • eelista tuntud tootjat. Tundmatu väiketootja rehv võib uuena olla veel enam-vähem nõuetele vastav, aga seda, kuidas selle omadused ajas muutuvad, ei oska keegi ennustada.
  • mida sügavam muster, seda parem. Müüjad lubavad kuulutuses sageli nii- või naapalju millimeetreid, kuid kohale minnes võib tegelikkus olla hoopis kesisem. Talverehvi mustri­sügavus võiks olla vähemalt viis millimeetrit.
  • kui vanad on rehvid? Ajaga muutub kummisegu jäigaks ja rehvi pidamine halveneb tunduvalt, eriti talverehvil. Tootmisaja kontrollimiseks leiab rehvi küljelt neljakohalise DOT-numbri, millest kaks esimest näitavad tootmisnädalat, kaks viimast aastat. Eelista rehve, mille vanus ei ületa viit aastat.
  • kontrolli, et kõik oleksid ühest komplektist – mitte ainult sama mudel, vaid ka sarnaselt kulunud mustri ning sama tootmisajaga. Tavaline on, et rehviärikad panevad komplekti kokku eri jooksudest, kus üks rehv võib olla aastast 2010, teine aastast 2015.
  • eelista soliidset ette­võtet, mis annab garantii, või, vastupidi, hoopis eramüüjat, kel jäi näiteks rehvikomplekt üle, kui auto maha müüs. Eriti hea on, kui saad rehvid koos originaalvelgedega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.