Vaata, kuidas muutuvad 1. jaanuarist veoauto teekasutuse tasu- ja trahvimäärad

Foto: Tairo Lutter, Postimees / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Alates 2024. aasta 1. jaanuarist rakendub liiklusseaduse muudatus, millega hakkavad kehtima uued veoauto teekasutustasu määrad ja muudetakse maksimaalseid karistusmäärasid teekasutustasu maksmata jätmisel.

Teekasutustasu määrad on diferentseeritud viisil, kus saastavamad ja raskemad veokid maksavad proportsionaalselt rohkem kui vähem saastavamad sõidukid.

Uus päevane teekasutustasu määr jääb vahemikku 13-40 eurot ning aastane teekasutustasu määr jääb vahemikku 200-2000 eurot sõltuvalt veoauto heitgaasiklassist, täismassist ja telgede arvust.

Heiteta veoautod saavad 2025. aasta lõpuni sõita tasuta ning alates 2026. aastast rakenduvad neile tasumäärad, mis moodustavad ca 25% kõige saastavama veoauto tasumäärast.

Alates 1. jaanuarist 2024.a. muutuvad ka sätestatud maksimaalsed karistusmäärad isikutele, kes lubavad teisi sõitma või juhivad ise veoautot teekasutustasu tasumata või kui teekasutustasu on tasutud väikesemas määras.

Tabel uute määradega asub SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.