Vaata, millised on kõige avariiohtlikumad kohad Eestis

Pilt on illustreeriv.Foto: Elmo Riig, Sakala / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt juhtus möödunud aastal rekordiliselt palju liiklusõnnetusi. Mullu registreeriti 35 900 liikluskindlustuse juhtumit, neist 33 200 Eestis ning 2700 Eesti sõidukitega põhjustatud juhtumit välismaal. Liiklusõnnetuste arv kasvas aastaga viiendiku võrra. Keskmine liikluskahju oli 1960 eurot.

LKF-i juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul suurenes õnnetuste arv tihedama liikluse ja karmi talve tõttu. „Kui koroonakriisi alguses liiklussagedus vähenes, siis eelmisel aastal oli see taas võrreldav kriisi-eelse ajaga. Tänu majanduse elavnemisele kasvas autode arv liikluses. Lisaks tõi lumerohke talv kaasa rasked ilmaolud ja see kõik päädis liiklusõnnetuste arvu kasvuga,“ selgitas Piirsalu ning lisas, et detsembris registreeriti lausa 3890 õnnetust, mis on viimase 10 aasta rekord.

Möödunud aasta lõpus oli liikluskindlustusega sõidukeid 804 000. Võrreldes üle-eelmise aastaga suurenes sõidukite arv 33 800 võrra.

2021. aastal oli keskmine liikluskindlustuse aastamakse 102 eurot, mis aastaga vähenes 9 protsenti. Liikluskindlustuse kindlustusmakseid koguti summas 84,2 miljonit eurot, mida on 5 protsenti vähem kui ülemöödunud aastal. Liikluskindlustuse turu kasum oli 5,7 miljonit eurot „Liikluskindlustus muutus kahjumlikuks 2011. aasta lõpus. Alles 2021. aasta lõpu seisuga on Eesti liikluskindlustuse turg üle 11-aastase perioodi summaarselt taaskord kasumis,“ kommenteeris Piirsalu.

Kõige enim liiklusõnnetusi ja suurima kogukahjuga toimub Tallinnas, kuid sees on ka praegu juba ümberehitatav Riia ring Tartus. Kuus ristmikku on välja toodud siin:

Liikluskindlustus on sõidukijuhi kohustuslik vastutuskindlustus, mis hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahju kannatanule.

Lisainfo: liikluskindlustuse 2021. aasta statistika

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.