Video: kas sellel Tallinna tiheda liiklusega ristmikul on lubatud rattaga vastassuunas sõita, kui seal on rattarada?

Rubriiki toetab

Politsei pani oma Liiklusjärelevalvekeskuse Facebooki lehele video olukorrast, mis vajab kindlasti selgitust. Tegemist on Endla ja Tehnika tänava ristmikuga suunaga Tõnismäe poole.

Sõidukite liiklus on Eestis parempoolne. Ka jalgrattad ja kergliikurid on sõidukid ja liiklusseaduse kohaselt peab iga liikleja järgima liiklusalaste õigusaktide nõudeid. Erandina tohib ühesuunalisel tänaval jalgratta või kergliikuriga vastassuunas liikuda, kui on paigaldatud liiklusmärk 836 „Jalgratturite vastassuunaliiklus ühesuunalisel teel“, kasutatuna koos märgiga 521 „Ühesuunaline tee“, mis näitab, et ühesuunalisel teel või ühesuunalisel sõiduteel jalgratturid, kergliikurijuhid ja pisimopeedijuhid liiguvad sõiduteel või neile eraldatud rajal vastu üldist liiklusvoolu.

Väike meeldetuletus❗️

Sõidukite liiklus on Eestis parempoolne. Ka jalgrattad ja kergliikurid on sõidukid ja…

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Teisipäev, 14. juuni 2022

Selles videos ilmselt sellist märki ei ole ja autojuhtidele tuleb vastassuunas liikuvad ratturid ootamatult. Eraldi teema on, kas sellises kohas rattatee üldse mõistlik on, isegi ühesuunalisena. Suur-Ameerika tänava poole läheb alati tihe liiklus ja seega vahetatakse rida mõlemas suunas väga palju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.