Audi e-tron Sportback saab uuenduskuuri ja uue, aga tuttava nime

Fotod: Audi

Esimesed pildid värskendatud Audi e-tron Sportback elektrilisest linnamaasturist on avaldatud. Kuigi auto on veel natukese kamuflaaži all, on teada, et uuendatud välimusega kaasneb ka uus nimi: Q8 e-tron Sportback.

Audi e-tron ja e-tron Sportback linnamaasturid olid esimesed e-tron seeria elektrisõidukid Audi mudelivalikus. Kuna elektriautode, nende seas ka linnamaasturite, valik laieneb, on Audi pidanud sobilikuks lisada juba tuntud mudelite nimetused.

Praegune e-tron Sportback hakkab peale värskendust seega kandma Q8 e-tron Sportback nime. Auto Expressi sõnul pole ka kompaktsem Q6 enam väga kaugel.

Avaldatud piltides on uue elektrilise linnamaasturi esiots kaetud kamuflaažkleepsuga, mis ilmselgelt viitab ka sellel, et just esiots on kõige enam muudetud. Tõenäoliselt on uuendused mitte ainult disainis, vaid ka efektiivsema aerodünaamika jaoks.

Hetkel pakub e-tron Sportback kuni 446 km sõiduulatust enne, kui aku tühjaks saab. Kuigi andmeid veel ei ole avaldatud, siis suhteliselt kindlasti paraneb nii sõiduulatus kui ka maksimaalne laadimisvõimsus, mis hetkel on 150 kW.

Audi Q8 e-tron Sportback mudeliuuendus saabub turule selle aasta lõpupoole ja juba on ka öeldud, et täiesti uus põlvkond saabub nelja aasta pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.