Callum Skye näitab, et elektriline elustiilimaastur ei peagi olema suur

Fotod: Callum Designs

Jaguari endine disainidirektor Ian Callum asutas juba mõnda aega tagasi enda ettevõtte Callum Designs. Äsja avaldatud Skye on margi esimene enda disainitud ja konstrueeritud sõiduk, mille prototüüp peaks sõitmist alustama kevadel.

Skye on kompaktne, kahe uksega ja kahe elektrimootoriga nelikveoline maastur. Eeldatavalt on auto mass 1150 kg, kaalujaotus perfektne 50 : 50 ja nelja meetri pikkuse auto “jalajälje” suurus peaks olema sama nagu kompaktsetel luukpäradel, näiteks Renault Clio või Ford Fiesta.

Interjöör on pigem väike, 2 + 2 istet tähendab, et kuigi tagaistmed on olemas, pole need just kõige ruumikamad. Seega neli reisijat sobib autosse kas lühiajaliselt või siis peavad taga istuvad kaasreisijad olema väikest kasvu.

Nagu välimuse põhjal eeldada võib, on eesmärk just maastur, mis oleks ka maastikuvõimeline. Tutvustuse järgi peaks Skyega olema lõbus sõita tavalisel asfaltteel, aga veel lõbusam mööda karmi maastikku läbi kruusa, liiva või lume.

Tehnilisi andmeid pole Callum Designs hetkel täielikult avaldanud, kuid sõiduki kompaktsus ja tagasihoidlik mass võiks viidata, et auto saab pigem väikese aku ja sõiduulatus võib sellest ka pigem kesiseks jääda. Kahe elektrimootori võimsus pole teada, kuid kiirendus seisust “sajani” peaks kestma alla nelja sekundi.

Callum Skye hinda pole avalikustatud, kuid on teada, et tootmisarv on piiratud. Autocari andmetel valmistatakse vaid 50 maasturit, kuid karmim off-road’i-versioon võib lisanduda hiljem olenevalt klientide huvist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.