Dacia avalikustas uue Dusteri hinnad, müük algab lähipäevil

Populaarsest soodsa hinnaklassi maasturist Dacia Dusterist valims täiesti uus põlvkond ning nüüd tehti lõpuks avalikuks ka selle hinnad. Müük algab 27. märtsil ning esimesed autod jõuavad Eestisse juunis.

Uue Dusteri valikus on kolm varustustaset: Essential, Expression ja kõrgeima tasemega, kusjuures kaks erinevat, teineteist täiendavat ja hinnalt võrdväärset versiooni Extreme ja Journey.

Duster Extreme eristub disaini ja vaskpruunide dekoratiivelementidega ning on suunatud looduses seiklemisest huvitatud klientidele, kes otsivad tugevat ja praktilist autot (lihtsalt pestav MicroCloudi polster, moodulkatusereelingud jne). Duster Journey on seevastu mõeldud neile, kes seavad tootja sõnul pigem esikohale diskreetse elegantsi, mugavuse ja täiustatud tehnoloogiad (automaatne seisupidur, Media Nav Live jne).

Dacia tõstab esile muu hulgas YouClip-lahendusi, mis on lihtne, leidlik ja praktiline süsteem, millega saab ohutult kinnitada mitmesuguseid spetsiaalseid tarvikuid salongi olulistes kohtades. Uuel Dusteril on standardvarustuses 4 (Essential varustustase) või 6 tehases paigaldatud YouClipi kinnituspunkti. Lisavarustusena saadava peatoe külge kinnitatava kronsteini abil on võimalik nende arvu suurendada veel kahe punkti võrra.

Kerevärvide valikut on rikastatud tooniga Sandstone (metallikvärv). Kliendil on valida ka kuue muu värvi vahel: khaki samblik, roheline seeder, pruun terrakota, hall kivi, must pärl ja Alpi-valge.

Mootorid ja käigukastid

Uue Dacia Dusteri jõuallikaks on täiesti uus TCe 130 bensiinimootor, millel on poolhübriidne 48 V elektrimootor ja 6-käiguline käsikäigukast. Uue põlvkonna 1,2-liitrine 3-silindriline turboülelaaduriga bensiinimootor on varustatud poolhübriidsüsteemiga, mis vähendab kütusekulu ja CO2 heidet keskmiselt 10%, ning see on saadaval 4×2- ja 4×4-versioonis.

Hybrid 140 jõuülekanne, mida Dacia esmakordselt maailmas tutvustas 2023. aastal Joggeri mudelis, on nüüd uue Dusteri kapoti all koos sidurita automaatkäigukastiga. Uus Duster Hybrid 140 suudab sõita elektrirežiimis linnas 80% sõiduajast ja linnatsüklis võib kütusekulu olla kuni 40% väiksem kui võrreldava võimsusega sisepõlemismootoriga versioonil.

Dacia on ainus tootja, kes pakub kahekütuselisi mootoreid (bensiin/LPG), mis on ECO-G nime all saadaval brändi kõikidel sisepõlemismootoriga mudelitel. Võrreldes sisepõlemismootoritega paiskab gaasirežiimis töötav uus Duster ECO-G 100 õhku keskmiselt 10% vähem CO2.

Hinnad algavad Eestis 17 690 eurost

Baashinna on Dacia suutnud jätta tublisti allapoole 20 000 euro piiri. Kui valida nelikveoline ja kallima varustusega versioon, on hind 24 790 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.