Dacia avalikustas hübriidmootoriga Joggeri hinna

Mõistliku hinnaga pereauto valikus on nüüd ka säästlik hübriidmootor.

Jogger on Dacia seitsmekohaline pereauto, mis pakub mõistliku hinnaga rohkelt ruumi ja mõistlikult ka varustust.

Nüüd on valikusse lisandunud ka hübriidmootor, millel on tootja sõnul kõik Joggeri eelised, tegemata järeleandmisi panipaikade ja/või sõitjateruumi ruumikuses, kuna auto oli algusest peale disainitud ka hübriidjõuallika jaoks. Aku on paigaldatud varuratta põrandapaneeli alla, samamoodi nagu ECO-G 100 mootoriga mudelitel LPG-paak.

Jogger Hybrid 140 võib linnas töötada kuni 80% ajast elektrirežiimis, mis säästab 40% kütust võrreldes sarnase sõidustiiliga linnatsüklis sõitva samaväärse bensiinimootoriga.

Lisaks pidurdusenergiale saab akut laadida ka sisepõlemismootoriga. Kasutatavad algoritmid tagavad, et laadimine toimub näiteks kiirteel sõites kõige tõhusama kiirusega ehk selliselt, mis annab antud kütusekogusest kõige rohkem kilovatte. Kombineeritud tsüklis tarbib Jogger hübriid 4,8 l/100 km ja CO2 heitkogus on 108 g/km.

Kuna 2024. aasta aasta juulis toimuvate muudatuste tulemusena muutuvad teatavad ohutusseadmed kohustuslikuks, on need lisaks Joggerile olemas ka kõigil uue mudeliaasta valikus olevatel Sandero ja Sandero Stepway mudelitel. Nendeks on:

  • liiklusmärkide tuvastus- ja kiirushoiatussüsteem;
  • sõidurajalt lahkumise hoiatus (LDW);
  • sõiduraja hoidmise abi (LKA);
  • aktiivne hädapidurdussüsteem jalakäijate, jalgratturite ja jalgrataste tuvastamisega (AEBS);
  • sõidukijuhi väsimuse kontrolli süsteem (UTA);
  • valgus- ja vihmaandurid (automaatsed lähituled ja klaasipuhastid).

Tavalise LPG-mootoriga viiekohalise Joggeri hinnad algavad 17 090 eurost. Lisaistmerida tõstab hinda 900 euro võrra. Hübriidmootori hinnad algavad 23 690 eurost viie- ja 24 590 eurost seitsmekohalisena. Tippmudel Extreme-varustusega maksab 25 690 eurot. Müügisaalidesse jõuab auto maikuu teisel poolel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.