Ferrari Purosangue lõpuks avalikustatud ja tundub, et supermaasturite klassis on uus boss

Fotod: Ferrari

Pikalt oodatud Ferrari esimene linnamaastur on lõpuks kohal. Lamborghini Uruse ja Aston Martin DBX’i rivaal saab Itaalia brändile omase vabalthingava V-12 mootori ja on ilmselgelt kõige praktilisem auto, mida nad eales tootnud on.

Pole kahtlustki, et Purosangue on suur auto. Kuigi pikkuselt on see lühem kui Aston Martin ja Lamborghini, on Ferrari maastur laiem ja madalam neist mõlemast.

Välimuse poolest leiab natuke tuttavaid detaile uuemate Ferrari superautode disainist nagu 296 GTB ja SF90. Muidugi on ka sarnasusi viimase praktilise Ferrariga GTC4 Lusso, kuid siiski on sportlik linnamaastur selgelt suurem ja värskema disainiga.

Suurimaks Ferrari maasturi trumbiks rivaalide ees on selle mootor. Vabalthingav, 6,5-liitrine V-12 mootor, mis toodab 725 hj ja 716 Nm. Muideks 80% pöördemomendist on saadaval juba 2100 pöörde juurest, mis muudab jõuallika paindlikuks ka igapäeva kasutuses.

Väga Ferrariliku V-12 heliga, mida ükski rivaal kindlasti pakkuda ei saa, kiirendab Purosangue “sajani” 3,3 sekundiga ja 200 km/h saabub seisult 10,6 sekundiga. Muidugi on linnamaastur nelikveoline, kasutades edasi arendatud nelikveo süsteemi, mille alge leidus ka GTC4 Lussos.

Kaaluks on 2180 kg ja kaalujaotus peaaegu perfektne 49:51. Võrreldes GTC4 Lussoga on Purosangue’i 25% jäigem tänu uuele alumiiniumist konstruktsioonile. Maasturi kaalu hoiab kontrolli all Multmaticuga koostöös arendatud adaptiivne vedrustussüsteem. Sama firma, kellega koos arendati ka SF90 superauto veermik.

Interjöör on samuti üsna selgelt Ferrarilik, kui oled näinud nende viimaseid superautosid. Juhil on enda digitaalne näidikute ekraan ja kõrvalistujal oma väiksem puutetundlik ekraan. Mujal salongis leiab muidugi rohkelt nahka ja, olenevalt lisavarustusest, ka süsinikkiudu.

Suurim “vau effekt” Purosangue’i interjööri puhul on aga selle uksed, mille tagumised avanevad tagurpidi (suicide doors). Ferrari kutsub taguuksi natuke sõbralikumalt (welcome doors), kuid idee on ikka sama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.