Galerii: BMW M-divisjoni võimas sportmaastur XM jõudis lõpuks Eestisse

Fotod: Nikita Turok, Geenius Meedia

BMW Tallinna esinduses sai eile esmakordselt tutvuda M-divisjoni ajaloo esimese pistikhübriid sportmaasturiga XM, mille 4,4-liitrine V8 bensiinimootor arendab elektrimootoriga kahasse võimsust 480 kW ehk 653 hobujõudu.

Inchcape Estonia BMW brändijuhi Margus Viilebergi sõnul on BMW XM hetkel Eesti esindustes olevatest BMW mudelitest kõige võimsam. „Bensiini- ja elektrimootori koostöö annab nelikveolisele luksusmaasturile erakordse dünaamika“, ütles Viileberg, kelle sõnul on XM mõeldud neile inimestele, kes soovivad enda sõidukis näha nii eristuvat disaini, ruumikust, luksuslikkust kui sportlikkust.

„Võib öelda, et XM sisaldab endas mitut iseloomu – ta võib olla nii elektriliselt vaikne kui V8-mootorile omaselt meeldivalt lärmakas, samuti võib ta olla nii ruumikas pereauto kui pakkuda väga sportlikku sõidukogemust.“

BMW XMi kaheksasilindrist mootorit abistav elektriajam on integreeritud kaheksakäigulisse M Steptronic käigukasti, andes kiirendavale sõidukile sujuvalt ja koheselt lisavõimsust. Enam kui 5,1 meetri pikkune ja kaks meetrit lai XM saavutab paigalt startides 100-kilomeetrise tunnikiiruse 4,3 sekundiga, M Driver paketi puhul on tippkiirus tavapärase 250 km/h asemel piiratud 270 kilomeetrini tunnis.

Bensiinikulu jääb WLTP tsükli kohaselt vahemikku 1,6-1,5 liitrit sajale kilomeetrile ning elektrikulu (kombineeritult) 30,1-28,9 kWh sajale kilomeetrile.

Sõiduki elektrimootor saab energiat auto põhja paigutatud 27 kWh mahutavast liitiumioon akust, juht saab iDrive abil sõites valida kolme sõidurežiimi vahel: vaikimisi on auto seadistatud hübriidrežiimile (HYBRID), lisaks saab XM kulgeda ka vaid elektrimootori jõul. Vaid elektri jõul on WLTP tsükli kohaselt võimalik sõita kuni 88 kilomeetrit, tippkiirus ulatub täiselektrilise režiimi puhul 140 km/h. Lisaks on valikus eCONTROL režiim, mis on seadistatud akut maksimaalselt laadima ja laetud taset hoidma.

Sõiduki xDrive nelikveoline veoskeem võimaldab soovi korral veojõu suunata vaid tagasillale, lisaks kuulub xDrive´i režiimivalikusse liival ja teistel keerulistel pinnastel sõitmiseks mõeldud 4WD Sand. Tagasillast leiab M Sport diferentsiaali, mis töötab koos dünaamilise stabiilsuskontrolliga (DSC).

Standardvarustuses pakutakse XM-le 21-tolliseid alumiiniumist M kergvelgi, soovi korral saab ostja autole tellida 23-tollised veljed.

XM-i salongis on standardvarustusena pakutavad multifunktsionaalsed M istmed ja juhile orienteeritud armatuurlaud. Autol on neljatsooniline kliimaseade ning Harman Kardoni meelelahutussüsteem, eraldi saab tellida ka Bowers & Wilkinsi katusekõlaritega Diamond Surround System´i.

BMW alustas mudeli tootmist 2022. aasta detsembris Ameerika Ühendriikide Spartanburgi tehases. Sügisel lisandub valikusse mudel XM Label Red, mille puhul on tegemist võimsaima liikluses lubatud M seeria sõidukiga. Label Red võimsus ulatub bensiini- ja elektriajamiga koostöös 748 hobujõuni (550 kW), mootori pöördemoment on 1000 Nm.

BMW XM hinnad algavad Eestis 190 000 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.