Jeep Avenger 4xe on maasturi uus nelikveoline hübriidversioon

Fotod: Jeep

Möödunud aastal Euroopa aasta auto tiitliga pärjatud Jeep Avengeri väikemaastur saab lõpuks nelikveolise versiooni, mis margi nime ka väärib. Maastiku läbimise võimekust on samuti parandatud.

Siiani on nii elektrilise kui hübriidajamiga maastur ökonoomsuse mõttes saadaval olnud vaid esiveolisena. Siiski oli Jeepil alati plaanis tutvustada Avengerit ka nelikveolisena. Peale tagasillaveo lisamise on 4xe puhul tegemist ka võimsaima saadaoleva Avengeriga.

Sisepõlemismootoriks on ka varem kasutuses olnud 1,2-liitrine 136 hj (100 kW) turbomootor, millele lisanduvad kaks 28 hj-list (21 kW) elektrimootorit, millest üks paikneb esi- ja teine tagasillal.

Käigukastiks on 6-käiguline topeltsiduriga automaatkast, kiirendus “sajani” kestab 9,5 sekundit ja tippkiirus on 194 km/h ehk 10 km/h enam kui esiveolisel hübriidil. Väiksemal kiirusel saab sõita ka puhtalt elektri jõul. Kui kiiresti täpselt ja mitu kilomeetrit, pole aga teada.

Hübriidajami nelikvedu on kiirusel kuni 30 km/h lati sisse lülitatud ja jaotab võimsust telgede vahel võrdselt. Kiiruse kasvades jaotatakse jõudu telgede vahel vastaval vajadusele. Suuremal kiirusel (üle 90 km/h) muutub auto vaid esiveoliseks, et säästa kütust.

Lisaks on Avenger 4xe 10 mm kõrgema vedrustusega kui esiveolised mudelid ja tuleb toime ka kuni 400 mm sügavuse veekogu läbimisega. Parema juhtiavuse tagamiseks on lisatud tagasillale mitme liigendiga (multi-link) vedrustus.

Välimuselt on 4xe väiksemate muudatustega: kõrgemad udutuled, lisati katusereelingud ja haakekonks, esi- ja tagakaitseraud on kaetud kriimustusvastase kattega ning valida saab ka sügavama mustriga maastikurehve. Jeep Avenger 4xe saabub turule selle aasta sees, hinnakirja pole hetkel veel avaldatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.