Jeepi lihavõttekingitus fännidele on tänavu pisut tagasihoidlikum kui mullu

Fotod: Jeep

Ameerikas on maastikusõidu austajatele ja Jeepi fännidele traditsiooniks saanud lihavõtete ajal aset leidev Easter Jeep Safari, mis toimub Utah’ osariigis Moabis. Jeepi poolt ürituse jaoks arendatud ideeautode valik on see aasta kahjuks aga natuke tagasihoidlikum.

Möödunud aastal nägime samal ajal seitset ideeautot, mille seas oli metsik üle 600-hobujõuline elektrimaastur ning näiteks ka restaureeritud 1978. aasta Jeep Cherokee, mille sisse oli pistetud uus hübriidajam. Tänavu on autosid pisut vähem ning tehnoloogiliselt pole samuti mingit hullust tehtud.

Sellegipoolest päris pettuma vast ei pea. Nelja auto seast kumab natukene retrohõngu ja ennekõike muidugi korralikku maastikusõiduvõimekust. Valikust leiab nii Gladiatori kastika, kaks traditsioonilisemat Wrangleri baasil ehitatud maasturit ja ööbimiseks tuunitud Grand Wagoneeri.

Oranž Jeep Gladiator Rubicon High Top Concept on kõrgemaks ja laiemaks tehtud pikap, mis saab kõrgendatud vedrustuse ja ka suuremad 40-tollised maastikurehvid. Kapoti all olev 3,6-liitrine V-6 ja sellega ühendatud 8-käiguline automaatkast on aga muutmata.

Kaks Wrangleri baasil masinat on punane Jeep Low Down Concept ja erkroheline Jeep Willys Dispatcher Concept. Esimene neist saab jällegi suuremad sügavama mustriga rehvid, kuid vedrustust pole kõrgemaks tõstetud. Et suured rehvid sisse mahuks, on hoopiski rattakoopa laiendeid muudetud. Kapoti all on 6,4-liitrine V-8 nagu Wrangler Rubicon 392 mudelil ka tehasest.

Teine Wrangleri mudel leiab inspiratsiooni Jeepi kunagisest Willy’s maasturist, kuid sõidab modernse 4xe hübriidajamiga. Vanamoodsa välimusega 16-tollised veljed on kaetud 36-tollise läbimõõduga rehvidega, mis on antud seltskonnas pigem tagasihoidlik. Kuid ergas värv teeb selle kõik tasa.

Neljas ideeauto on Jeep Vacationeer, mis on Grand Wagoneeri baasil ehitatud katusetelgiga maastur. Tehniliselt on seda sõidukit kõige vähem muudetud (vaid suuremad rattakoopad, et maastikurehvid ära mahuks) ja rõhutatud on ennekõike välimust, sellega telkimise võimalust ja ka retrostiilis lahendatud interjööri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.