Land Cruiser 70-seeria mudel jätkab täie hooga, nüüd ka kaheukselise variandiga

Fotod: Toyota

Mõned kuud tagasi avaldas Toyota saabuva Land Cruiseri uue põlvkonna, mis oli inspireeritud 80ndate ajastu maasturi disainist. Kui aga pelgalt funky‘st disainist ei piisa ja tahaks ka natuke retrolikku tehnikat ja inseneritööd, siis siin on 70-seeria Land Cruiser, mida kahjuks Euroopasse ei tooda..

Valdavalt Jaapani ja Austraalia turul saada olev Land Cruiseri 70-seeria põlvkond on väiksemate uuendustega püsinud juba 1984. aastast. See tähendab, et auto kere on ehitatud sama raamkonstruktsiooni peale nagu see oli pea 40 aastat tagasi.

Pea ainuke silmnähtavalt moderne uuendus on välisdisainis on LED esituled ja sellega asi enam-vähema ka piirdub.

Veel värskem uudis on aga uue kaheukselise variandi lisamine, mis hetkel on müügil vaid Araabia Ühendemiraatides. Mida maastur kaotab praktilisuses, võidab see just maastiku läbimises, kuna auto on kergem, lühema teljevahega ja 640 mm jagu lühema kerega.

Kui Jaapani turul on 70-seeria Land Cruiser saadaval vaid diiselmootoritega, siis Ühendemiraatide kliendid saavad nautida 4-liitrist V-6 bensiini jõuallikat, mis toodab 231 h (170 kW) ja 360 Nm. Käigukastiks on 6-käiguline automaat.

Kuigi interjöör on autol üsna lihtne, on siiski tänapäeva standard elektroonika olemas nii 9-tollise puutetundlikku meediasüsteemi ekraaniga, juhtmeta Apple CarPlay ja Android Auto lahendustega ning üsna tagasihoidlik kahe kõlariga helisüsteem.

Maasturi baashind on 169 999 kohalikku dirhami, mis on meie rahas umbes 42 124 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.