Mansory Aston Martin DBX: ilu on küll vaataja silmades, aga võimsus on muljetavaldav

Fotod: Mansory

Mansory on kaua tootnud silmatorkavaid, kuid ka küsitava disainiga bodykit‘e ning tuuninguid super- ja luksusautodele. Nende viimane toode muudab Aston Martin DBX luksusmaasturi võimsamaks ja kindlasti ka omanäolisemaks.

Välimuse muutmises on muidugi kasutatud rohkelt süsinikplasti ja enamus uusi detaile ongi sellest kergest komposiidist valmistatud. Uus esistange saab suuremad õhuvõtuavad ning on ka laiem, et sulada laiendatud rattakoobastega ühte.

Kuna DBX’i kapott ulatub ka küljele, rattakoobaste kohale, on kapotile lisatud laiendatud kaared. Laiemad rattakoopad on täidetud uute 24-tolliste velgedega, mille disain väidetavalt aitab ka pidureid paremini tuulutada. Uute velgede laiusest tingituna on rehvide laius ees 295 ja taga 355 mm.

Tõenäoliselt kõige küsitavam disain on luksusmaasturi tagaosas, kus on kaks suurt tiiba. Üks tagaklaasi kohal ja teine klaasist allpool. Muidugi on taga näha ka suurt süsinikkiust difuusorit, kus Mansory enda väljalaskesüsteemi torud on viidud keskele.

Interjöör pole küll kujult muutunud, kuid kõik materjalid on Mansory poolt vahetatud. Leidub palju nahka ja Alcantarat, mida modifitseeritakse vastavalt kliendi soovidele. Piltidel on näha rohkelt laimirohelisi kontrastseid detaile ja õmblusi

Tehniliselt on Mansory kaasa aidanud ka DBX’i AMG V-8 biturbo mootorit. Standardis on DBX’il 550 hj ja 700 Nm. Kui Mansory on välja vahetanud turbod suuremate vastu, natuke ECU’d uuesti kodeerinud ja lisanud juba manitud summutisüsteemi, tõusevad need numbrid 800 hj ja 1000 Nm tasemele.

Tänu tuunitud mootorile langeb “sajani” kiirendus 0,5 sekundi võrra, 3,8 peale. Tippkiirus ületab 325 km/h, mis tavalisel Aston Martini maasturil oleks muidu 291 km/h.

Mansory pole oma tuunitud DBX’i komplekti hinda avaldanud, kuid arvestades süsinikkiu rohkust ja üsna korralikult tuunitud mootorit, siis odav see kindlasti pole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.