Kui aga detailide kallal nokkida, siis oli CX-60 vedrustus üllatavalt sportlik. Tagaistme mugavusest võib see küll suutäie haarata, kuid on samas mõistetav otsus – Mazda margilojalist ootab autost teravamat sõidukogemust. Mida aga nii kerge välja vabandada ei olnud? Suhteliselt suurt maanteemüra.
Need mõlemad iseärasused leidsid Mazda sõnul uue CX-80 juures lahenduse ning maasturi mürasummutust on täiendatud. Lisati ka Kinematic Posture Control, mis pidurdab sisekurvipoolset tagaratast, vähendades nii kere külg-ja pikikallet, hoides kere asendi stabiilsena. Samuti kohendati ka tagasilla vedrustust, et see oleks reisijale pehmem. Tegemist on ju ometi pereautoga.
Korralik suur diiselmootor
Selleks, et 80-sse mahtutatud rahvast jõudsalt edasi liigutada, on maasturil ka võimsad mootorid ja nelikveo võimalus. Skyactiv-G baseerub neljasilindrilisel 2,5-liitrisel bensiinimootoril ja PHEV-süsteemil, mis pakub 241 kW võimsust ja 500 Nm pöördemomenti. Kiirendus “sajani” on sel 6,8 sekundit, samas saab ka linnas tervelt 53 km puhtalt elektri peal kulgeda.
Samuti saab valida Skyactiv-D 3,3-liitrise kuuesilindrilise diiselmootori, millel on toeks kerghübriidsüsteem. 187 kW võimsusega ajam liigutab maasturi “sajani” 8,4 sekundiga, keskmiseks kütusekuluks lubatakse aga 5,7 l/100 km.
Nii saab maastur pukseerida ka 2,5-tonnist treilerit. Mis puutub koormate vedamisse, siis viimase istmerea kokku klappides ulatub pagasiruumi maht 687 liitrini. PHEV versioonil on pagasiruumis saadaval ka 1500W võimsusega pistikupesad.
Muidugi leiab sisustusest kõiksugu mugavuslisasid. Kõikidel varustustasemetel on saadaval kolme tsooniga kliimaseade, 12,3″ värviline TFT-puuteekraan, hääljuhtimine, Apple CarPlay ja Android Auto ühendused ning muu.