Mis juhtus? Alfa Romeo pidi ootamatult oma uue mudeli nime ära muutma

Foto: Alfa Romeo

Möödunud nädala keskel avaldas Alfa Romeo oma kolmanda ja kõige väiksema linnamaasturi Milano, mis on ühtlasi ka margi esimene elektriauto. Nagu kõik see juba piisavalt valus ei oleks, pidid nad peale esitlust teatama ootamatust nimemuutusest.

Nimelt võttis sõna Itaalia tööstusminister Adolfo Urso kes ütles, et kuna linnamaasturit hakatakse tootma Stellantise Poola tehases Tychys, siis pole nime Milano kasutamine seaduslik, vahendab Automotive News Europe.

Kuigi Alfa Romeo väitel on nende valitud nimi täiesti legaalne ja nad pole otseselt kohustatud seda muutma, siis positiivse tagasiside ja ühese arusaamise nimel on Itaalia autotootja siiski otsustanud oma saabuva sõiduki nime muuta, milleks on nüüd Junior.

Alfa ajaloos on Junior vägagi populaarne ennekõike tänu 1966. aastal ilmunud GT 1300 Junior sportkupeele. Tegemist oli kõige soodsama ja väiksema võimsusega GT mudeliga, mis ühtlasi osutus ka kõige populaarsemaks, müües 92 000 sõidukit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.