Alfa Romeo esimene seeriatootmise elektriauto on Milano linnamaastur

Fotod: Alfa Romeo

Itaalia autotootja mudelivaliku kolmas linnamaastur ja esimene elektriauto on nende kodulinna järgi nime saanud Milano. Uus mudel täidab kompaktauto suuruse augu, mille jätsid aastaid tagasi kadunud Giulietta ja Mito luukpärad.

Ehitatud sama platvormi peale nagu Stellantis grupi alla kuuluvad Citroën C4, Fiat 600, Jeep Avenger ja Peugeot 2008.  Olles 4170 mm pikk, 1780 mm lai ja 1500 mm kõrge on ka Alfa linnamaastur sarnaste mõõtudega kui eelmainitud mudelid.

Välimuselt on tegu kahtlemata Alfa Romeoga, mille esiotsa ehib ikooniline kolmnurkne esivõre. LED esituled on inspireeritud SZ (Il Mostro) kupeest ja sportlikkust väljendavad laiad rattakoopad.

Interjööris on digitaalsed näidikud 10,25-tollisel ekraanil, samas mõõdus on ka keskel olev puutetundlik meediasüsteemi ekraan. Sport varustustasemega saab ka Sabelti sportistmed ja rohkelt alcantarat. Elektrilistel variantidel leiab peale traditsioonilise pagasiruumi kapoti alt ka panipaiga laadimiskaablite jaoks.

Täiselektrilisena on valikus Milano Elettrica ja Elettrica Veloce. Esimene saab 156 hj ja teine 240 hj, olles siiski mõlemad esikveolised, kuid sportlikum Veloca variant tuleb esiteljel ka Torseni diferentsiaaliga parema võimsuse jaotamise ja pidamise tarvis.

Hoolimata võimsusest saavad mõlemad elektrilised linnamaasturid 53 kWh mahutavusega aku, mille maksimaalne laadimiskiirus on 100 kW. Sõiduulatus on teada vaid väiksema võimsuse variandi kohta – 410 km (WLTP).

Peale suurema võimsuse saab Elettrica Veloce veel 25 mm jagu madaldatud sportvedrustuse, kiiremini reageeriva roolisüsteemi, suuremad pidurid (380 mm läbimõõduga kettad ees) ning 20-tollised, mis kaetud sportlikke rehvidega.

Hetkel pole teada, kas kuulus nelja lehega ristikheina Quadrifoglio embleem leiab samuti tee Milanoni. See võiks olla veel ekstreemsem ja kiirem linnamaastur.

Kui elektriauto pole aga üldse meeltmööda, kuid Milano välimus meeldib nii väga, siis pole tarvis tujul langeda lasta, sest saadaval on ka Milano Ibrida nimeline variant. Sellega kaasneb 1,2-liitrine, 3-silindriline bensiinimootor koos 48-voldise hübriidsüsteemiga, millel on 21 kW võimsusega elektrimootor. Koguvõimsuseks on 136 hj.

Kuigi elektrijõu võimsus on tagasihoidlik, ei ole see vaid kasutatav väikestel kiirustel manööverdamisel, vaid tavaline linnas liiklemine on võimalik ja linnast väljudes on elektriliselt sõites tippkiirus lausa 150 km/h. Alfa Romeo sõnul on hübriidajamiga Milanol linna liikluses enam, kui 50% liiklemisest kasutusel vaid elektrimootor.

Hetkel on linnamaastur tellitav ainult Itaalias ja järgmise kuue kuu jooksul avatakse tellimine ka teisteis Euroopa riikides. Alfa Romeo Milano Eesti hinnakiri pole veel avaldatud, kuid näiteks Itaalias algab Milano Ibrida hübriid 31 900 eurost ja Elettrica 41 500 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.