Pildid ja andmed: uus Range Rover on lõpuks kohal, valikusse tuleb ka täiselektriline versioon

Land Rover avalikustas Londoni Kuninglikus Ooperimajas uue Range Roveri. Uue põlvkonna mudel on disainilt pigem evolutsioon ja sarnaneb väga eelkäijaga. Suurim erinevus on märgata tagant vaadates.

Uue Range Roveri viimistletud välimust aitavad tootja sõnul esile tuua spetsiaalselt tippdisaini nimel kasutusele võetud tehnoloogiad, nagu näiteks ülisiledad pinnad, kaetud lävepakud ja laserkeevitatud katuseühendused. Disainile annavad lõpliku vormistuse silmapaistvad tagatuled, mis on peidetud kuni süttimiseni ning millest on saamas Range Roveri tunnusmärk.

Saadaval on ka pikema teljevahega versioon ning samuti on olemas kolmanda istmerea valik.

Mudelivalikusse lisandub SV

Samuti avalikustati kohe uus Range Rover SV, mis jõuab müügile 2022. aastal ja annab klientidele veelgi suurema võimaluse luua tõeliselt individuaalne ning igaühe vajadustele vastav sõiduk. SV disainimisel on kasutatud erinevaid huvitavaid materjale nagu ülimalt siledat keraamikat ja keerukaid mosaiike. Samuti on klientidel võimalik viimistluseks valida nahavaba Ultrafabrics.

Täiendavad disainipaketid SV Serenity ja SV Intrepid toovad Range Roveri interjööri kahetoonilised ja kontrastsed värvilahendused. Luksuslik neljakohaline SV Signature Suite pakub funktsionaalseid täiendusi nagu elektriliselt liigutatav laud ja külmkapp.

Sellest käsitsi valmistatud Range Roveri mudelist saab esimene sõiduk, mis kannab uut keraamilist ja ümarat SV logo ja nimetust, nii et kokkuvõttes hakkab mudel kandma nime Range Rover SV. Tulevikus hakkab SV märgis tähistama kõiki uusi Land Roveri sõidukeid, mida toob turule SVO.

Uus Range Rover on esimene mudel, mis kasutab Land Roveri uut paindlikku platvormi MLA-Flex. MLA-Flexile saab paigaldada nii sisepõlemismootoreid, pistikhübriidajameid kui ka 100% elektrilisi jõuallikaid. Puhtalt elektriline Range Rover – esimene täiselektriline Land Rover – lisandub tootevalikusse 2024. aastal.

Valikusse tuleb ka täiselektriline versioon

Uuest, puhtalt elektrilisest Range Roverist saab täiselektriliste Land Roverite seeriast esimene. Kõik mudelid on täielikult elektrilise jõuallikaga saadaval kümnendi lõpuks.

Range Roveri suurema sõiduulatusega pistikhübriidsete (PHEV) jõuallikate heitkogused jäävad alla 30 grammi kilomeetri kohta ning need suudavad puhtalt elektri pealt sõita kuni 100 km (WLTP). Reaalsetes tingimustes tähendab see umbes 80-kilomeetrist täielikult elektrilist sõiduulatust. Võimsust on pistikhübriididel 440 ja 510 hobujõudu. Topeltturboga V-8 mootor pakub 530 hobujõudu ning kiirendab 0-100 km/h 4,6 sekundiga.

Uus, kolmanda põlvkonna aktiivse mürasummutuse tehnoloogia sarnaneb aktiivsetele mürasummutavatele kõrvaklappidele. See põhineb isoleeritud kerearhitektuuril, samuti paiknevad sõiduki väliskülgedel mikrofonid ja istmetel on kõlaritega peatoed, et luua sõitjate ruumis viibijatele isiklikud vaiksed tsoonid. See tähendab, et sõites saavad uue Range Roveri omanikud nautida veelgi vaiksemat ja harmoonilisemat sõitjateruumi.

Samuti pakub uus Range Rover tänu eelpaigaldatud Amazon Alexa 2-le intuitiivset hääljuhtimist. Häälkäsklustega saab autojuht hallata kõike alates meelelahutuslikest funktsioonidest ja muusikavalikust kuni navigeerimise ja telefonikontaktideni.

Teistsugused materjalid salongis

Heaolu suurendab Cabin Air Purification Pro 3 süsteem, mis kasutab allergeenide ja patogeenide eemaldamiseks dual-nanoe XTM tehnoloogiat. See hoiab sõitjate ruumi vabana lõhnadest ja viirustest, samas kui CO₂ vähendamise ja PM2.5 õhufiltreerimise süsteemid parandavad õhu kvaliteeti.

Kasutades uuenduslikke materjale ja tööprotsesse on uue Range Roveri tootmine ja sellega sõitmine proovitud viia võimalikult väikse keskkonna-jalajäljeni. Näiteks kuulub nende hulka nahavaba sisustusvõimalusena pakutav Kvadrat villasegu. Pehme ja soe villasegu koos Ultrafabrics kattematerjaliga pakub nahale omast kvaliteeti ja tunnetust, kuid on 30% kergem ja tekitab vaid veerandi naha CO₂ jalajäljest.

Tootja sõnul on Range Roveri puhul tegu kõige laiaulatuslikuma keretehnoloogiaga, mida on eales sedalaadi sõidukile paigutatud. Roolisüsteem, kus kaasa pööravad ka tagarattad, pakub ka suurel kiirusel parimat stabiilsust ja manööverdamisel väiksemat pöörderaadiust, samas kui elektrooniline õhkvedrustus reageerib ennatlikult teeoludele, kasutades selleks e-Horizoni navigatsiooniandmeid.

Uue Range Roveri Launch Editionit saab tellida alates tänasest ning esimesed sõidukid jõuavad Eestisse 2022. aasta aprillist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.