Siin ta on: uuem, suurem ja dramaatilisem BMW X6

Fotod: BMW.

BMW avalikustas X6 kupeemaasturi kolmanda põlvkonna, mille välimus on eelkäijast tunduvalt julgem ja agressiivsem.

Pole kahtlustki, et kupeemaasturi trendi alustanud BMW X6 on väga populaarne mudel olnud, meeldib see või mitte. Senise kahe põlvkonna jooksul on saksa autotootja müünud enam kui 443 000 sõidukit.

Uus X6 on pisut suurem kui eelmise põlvkonna mudel: 26 mm pikem (4935 mm), 15 mm laiem (2004 mm), kuid 6 mm madalam (1696 mm). Muidugi on pisut suurenenud ka BMW esivõre või “neerud”. Nende täpseid mõõte kahjuks BMW pole avaldanud.

Kas valgustatud esivõre on liialt edev?

Veel silmatorkavama disaini, olgu see siis ilus või mitte, tipuks on just see sama esivõre. Esimest korda on BMW “neerud” valgustatud. Te lugesite õigesti. Nüüd on ka täielikus pimeduses selgelt näha, et tegu on võimsa esivõrega BMW X6 kupeemaasturiga.

Interjöör on äratuntavalt BMW, sarnanedes väga teiste BMW mudelitega ja eriti just X5-ga. Tänu lisavarustusele saab salongi lisada ka X7 ja 8. seeriast tähelepanu pälvinud klaasist käigukangi ja ka Bowers & Wilkins helisüsteemi.

Ilmudes on uuel X6-l valikus neli jõuallikat. Diiselmootoritest on valikus kaks 3,0-liitrist rida kuus mootorit xDrive30d (265 hj) ja M50d (400 hj). Bensiinikatest on samuti 3,0-liitrine rida kuus xDrive40i (340 hj) ja 4,4-liitrine V8 M50i (530 hj).

Kõikide variantidel on baasvarustuses adaptiivne vedrustus ja valikus on ka adaptiivne M-vedrustus, millega kaasneb ka tagarataste pööramine.

Maksimaalseks mugavuseks on saadaval ka õhkvedrustus, millega saab X6-te 40mm kõrgemaks tõsta. Seda juhuks, kui juht peab sõitma mööda pisut karmimat maastikku. Samuti saab ka autot omakorda 40mm madalamaks lasta, et reisijatel oleks lihtsam autosse siseneda ja sealt väljuda.

Uue BMW X6 hinnad pole veel avalikustatud. Avaliku debüüdi teeb X6  tänavusel Frankfurdi autonäitusel septembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.