Tesla Cybertruck jõudis lõpuks esimeste klientideni ning avaldati ka andmed ja hinnad

Fotod: Tesla

Eile toimunud üritusel, kus Tesla andis esimesed Cybertruck maasturid klientidele üle, jagati rohkem infot ka auto tehniliste andmete kohta. Algselt juba 2021. aastal tootmisse jõudma pidanud ulmepikapi tootmine on nüüd lõpuks alanud.

Esiteks on see auto raske: 2995 kg kaalub kahe elektrimootoriga versioon ja 3104 kg kaalub võimsam, kolme elektrimootoriga versioon. Tõenäoliselt on tulemas veel omajagu kergem tagaveoline mudel, kuid see saabub 2025. aastaks ja täpsemaid andmeid veel ei tea.

Kindlasti aitab suurele massile kaasa Cybertrucki kere, mille paneelid on tehtud roostevabast terasest, mida tootja nimetab eksoskeletiks, mitte pelgalt auto kereks. Tesla eesmärk oli kerepaneelid, mis ei vaja värvimist, ei roosteta ja on ka väga tugevad. Väidetavalt on autokere seetõttu ka kuulikindel, kuni 9 mm mõõduga padruniteni.

Võimsus on muidugi suur, et sellist massi küllalt tempokalt edasi viia. Tippmudel Cyberbeast saab nelikveo ja kolm elektrimootorit, mille võimsus on kokku 856 hj. See garanteerib kiirenduse 96 km/h kiiruseni vaid 2,6 sekundiga ja tippkiiruse kuni 209 km/h.

Hetkel soodsaim on samuti nelikveoline, kuid kahe elektrimootoriga 608 hj versioon, mille kiirendus “sajani” kestab 4,1 sekundit ning tippkiirus piirdub 180 km/h-ga. Ülejärgmisel aastal on oodata veel soodsamat ja tagasihoidlikuma võimsusega tagaveolist mudelit.

Sõiduulatus on nii raske auto kohta sümpaatne: võimsam mudel läbib laadimata 515 km ja väiksema võimsusega mudel 547 km. Mõlema versiooni laadevõimsus on kuni 250 kW.

Tesla rõhutab üsna palju auto praktilisust. Kliirens on 44,29 cm, kui adaptiivne õhkvedrustus on kõige kõrgemas seades, ja põhja all on minimaalselt väljaulatuvaid osi, mis võiks kuhugi taha kinni jääda.

Pikapimaailmas tähtis veojõud võimaldab kasti panna kuni 1134 kg kraami ja haagise mass võib olla lausa 4990 kg. Lisaks saab Cybertrucki akudest ka elektrit ammutada, et näiteks elektritööriistu laadida.

Tagaveolise Cybertrucki (saadaval alates 2025) hinnad algavad Ameerikas 60 990 dollarist (56 300 eurot), nelikveoline maksab 79 990 dollarit (73 800 eurot) ja Cyberbeasti eest peab tasuma vähemalt 99 990 dollarit (92 300 eurot).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.